Карта Львова  

Головна сторінка

Житло у Львові
Квартири подобово
Хостели Львова
Готелі Львова

Транспорт Львова
Автобуси і маршрутки
Нічні маршрути
Трамваї
Тролейбуси

Інші карти
Стара версія карти
Центр Львова
Інші карти Львова

Інформація
Туристичний довідник
Телефонний довідник
Статті про Львів
Блог про Львів
Корисні посилання
Реклама на сайті
Контакти

Карта Львова

Вірменська церква

Вірменський кафедральний собор (XIV-XV століття) – це справді унікальна пам’ятка східної культури на території Європи. Тут поєдналися архітектура і мистецтво вірменських святинь з романсько–готичним стилем Тогочасної Західної Європи та галицького зодчества.

Вірменська церква у Львові

Велика вірменська громада міста Львова почала будівництво свого храму. Це все розпочалось в 1360 роках. Зразком будови була катедра в Ані – це древня столиця, яка зараз знаходиться на території Туреччини. Саме сілезький архітектор Дорінґ почав будівництво. Пів метра сягає товщина стін. Храм споруджено із ламаного каменю і облицьований тесаним каменем. Купол опирається на пустотілі ребра, викладені з глиняних глечиків. Дана конструкція є по собі унікальною. Інтер’єр храму нагадує Схід: різьблені зображення на каменях, фрески на відкосах, фрагменти розпису, який є найстарішим у Львові. Мозаїка і розписи на стінах ХХ століття у стилі модерн. Дане поєднання створює неповторний колорит та атмосферу, яку ви не знайдете ніде у світі.

Дворик, що розташований у південній частині, між вулицею та собором, вражає своєю неповторністю та оригінальністю. Європейські традиції в архітектурі ми знаходимо в аркаді з колонадою. Надгробні плити, яким вже за 699 років, зберігають в собі пам'ять тих століть. Рештки вірменського кладовища, що збереглися до наших часів, біли зібрані з і інших вірменських цвинтарів храмів та монастирів. Саме ці архітектурні пам’ятки, нажаль, не збереглись у Львові.

Подвір’я храму вимощене плитами, та деякі з них вмонтовані у стіни – все це надає цвинтарю своє атмосфери та не типовості. Якщо ви потрапите у двір храму зі сторони вулиці Краківської, то вашому зору відкриється намогильні плити XVI-XVII століть, на яких досить добре збереглися написи. Тут на стінах храму збереглась епітафія патріарха Вірменії Стефана V. Він помер у Львові у 1551 році. Постать його була закарбована у повний зріст, яку виконав львівський майстер. Даний нагробок є одним з найдавніших типів рельєфу, які збереглись до наших часів.

У подвір’ї знаходиться дерев'яна різьблена каплиця XVIII століття. Це ще одна з визначних пам’яток цієї споруди. У капличці міститься вівтар, що зображує муки Христа на Голгофі. Колона святого Христофора розміщується у східному подвір’ї. Її встановили на цьому місті в 1726 році. Також тут зайняв своє місце будинок колишнього палацу вірменських архієпископів та вірменського банку – це є найстаріший ломбард Львову. Кам’яний портал, який був прикрашений орнаментом, є проходом, що веде до вірменського суду. Він стоїть і донині. Північне подвір’я називають монастирське, адже воно межує з спорудою монастиря вірменських бенедиктинок XVII століття.

Перша літургія вже у посттоталітарний час відбулась 7 січня 2001 року у капличці церкви на подвір’ї. 25 червня 2001 року у вірменському катедральному храмі Успіня Пресвятої Богородиці молився Папа Римський Іван Павло ІІ. Згодом у травні 2003 відкрився вхід з вулиці Краківської. В той же час і відбулось посвячення вірменського кафедрального собору. Посвячення проводив патріарх вірменської церкви Католікосом усіх вірмен, Гарегіном ІІ.

Переглянути інші визначні місця центральної частини Львова:

1 – Площа Ринок
2 – Домініканський собор (церква Святої Євхаристії)
3 – Храм Успіння Пресвятої Богородиці
4 – Порохова вежа
5 – Бернардинський монастир (церква Св.Андрія)
6 – Пам'ятник королю Данилу Галицькому
7 – Пам'ятник Адаму Міцкевичу
8 – Латинський катедральний костел
9 – Пам'ятник Тарасу Шевченку
10 – Вірменський катедральний собор
11 – Львівський оперний театр


Современный дизайн отеля Киева на левом берегу с обслуживанием на высоком уровне. , Book of The Divine


 © 2009-2022 Карта Львова - всі вулиці Львова. Електронний путівник вулицями міста Львова.