Карта Львова  

Головна сторінка

Житло у Львові
Квартири подобово
Хостели Львова
Готелі Львова

Транспорт Львова
Автобуси і маршрутки
Нічні маршрути
Трамваї
Тролейбуси

Інші карти
Стара версія карти
Центр Львова
Інші карти Львова

Інформація
Туристичний довідник
Телефонний довідник
Статті про Львів
Блог про Львів
Корисні посилання
Реклама на сайті
Контакти

Карта Львова

Площа Ринок

Площа Ринок - культурний, економічний, політичний та громадський центр міста упродовж п'яти століть, серце Львова, історичний початок європеїзації України. Площа Ринок отримала своє ім'я у ХІV сторіччі. Ця назва походить від німецького слова "der Ring" (кільце, коло), оскьльки саме по такому принципу зводилися центральні площі німецьких міст у Середньовіччі.

площа Ринок у Львові

На місці сучасної площі Ринок німецькі колоністи за дорученням польського короля Казимира ІІІ у середині XIV століття започаткували європейське місто з класичною ринковою площею. Казимир ІІІ будував місто за найпрогресивнішими на той час технологіями, для чого запрошував німецьких будівельників і ремісників. Згодом архітектурні надбання площі доповнювали австрійські та італійські архітектори.

Площа Ринок у сучасному світі має такий вигляд – це доробка багатьох світових творців, архітекторів, а також перевірка століттями, а сама площа має незмінну гармонію. Тут кожна будівля віддає тепло, гармонію і вільний стиль під назвою ренесанс. Усі камінці на площі різні, але десь в душі у них єдина ідея, служити своєю красою. Кожна кам’яниця – це єдиний образ у якого своя мета. Площа – це як величезний будинок всередині ще з маленькими будиночками і людині такий інтер’єр подобається. Усі будинки на площі не є великими і кожен схожий на іншого, але всередині вони зовсім інші, але мета у всіх однакова. У львівських будинках такого типу відчувається гарна музика. Несиметрично розміщені вікна – два поруч і одне саме по собі – мають утилітарне призначення: два вікна начебто дивляться на головну залу, а третє – на бокову, як її ще називають господарською залою. Але це ніби як музика, спочатку дві нотки, потім одна і так по декілька повторів. Площа своїм стилем дуже музична, а головне приваблива.

Львівська знать здебільшого замовляла для своїх будинків архітекторів з Італії, а саме із Ломбардії, а також запрошували проекторів із Північної Швейцарії. Але нажаль, італійський стиль у Львові не зміг зберегтися, навіть до наших днів, він був повалений і трошки збагачений нашими українськими традиціями і обрядами. З цього виходить, що ансамбль будинків на ринковій площі творився декілька століть і навіть зараз деякі будинки реставруються під старий стиль. Майже всі будинки маються ту саму ціль як і раніше, а саме зберегти мешканців у теплі та спокої.

Переглянути інші визначні місця центральної частини Львова:

1 – Площа Ринок
2 – Домініканський собор (церква Святої Євхаристії)
3 – Храм Успіння Пресвятої Богородиці
4 – Порохова вежа
5 – Бернардинський монастир (церква Св.Андрія)
6 – Пам'ятник королю Данилу Галицькому
7 – Пам'ятник Адаму Міцкевичу
8 – Латинський катедральний костел
9 – Пам'ятник Тарасу Шевченку
10 – Вірменський катедральний собор
11 – Львівський оперний театр


Недорого купить детские качели для улицы только здесь сертифицированного производителя


 © 2009-2021 Карта Львова - всі вулиці Львова. Електронний путівник вулицями міста Львова.