Карта Львова

Площа Ринок

Площа Ринок - культурний, економічний, політичний та громадський центр міста упродовж п'яти століть, серце Львова, історичний початок європеїзації України. Площа Ринок отримала своє ім'я у ХІV сторіччі. Ця назва походить від німецького слова "der Ring" (кільце, коло), оскьльки саме по такому принципу зводилися центральні площі німецьких міст у Середньовіччі.

площа Ринок у Львові

На місці сучасної площі Ринок німецькі колоністи за дорученням польського короля Казимира ІІІ у середині XIV століття започаткували європейське місто з класичною ринковою площею. Казимир ІІІ будував місто за найпрогресивнішими на той час технологіями, для чого запрошував німецьких будівельників і ремісників. Згодом архітектурні надбання площі доповнювали австрійські та італійські архітектори.

Площа Ринок у сучасному світі має такий вигляд – це доробка багатьох світових творців, архітекторів, а також перевірка століттями, а сама площа має незмінну гармонію. Тут кожна будівля віддає тепло, гармонію і вільний стиль під назвою ренесанс. Усі камінці на площі різні, але десь в душі у них єдина ідея, служити своєю красою. Кожна кам’яниця – це єдиний образ у якого своя мета. Площа – це як величезний будинок всередині ще з маленькими будиночками і людині такий інтер’єр подобається. Усі будинки на площі не є великими і кожен схожий на іншого, але всередині вони зовсім інші, але мета у всіх однакова. У львівських будинках такого типу відчувається гарна музика. Несиметрично розміщені вікна – два поруч і одне саме по собі – мають утилітарне призначення: два вікна начебто дивляться на головну залу, а третє – на бокову, як її ще називають господарською залою. Але це ніби як музика, спочатку дві нотки, потім одна і так по декілька повторів. Площа своїм стилем дуже музична, а головне приваблива.

Львівська знать здебільшого замовляла для своїх будинків архітекторів з Італії, а саме із Ломбардії, а також запрошували проекторів із Північної Швейцарії. Але нажаль, італійський стиль у Львові не зміг зберегтися, навіть до наших днів, він був повалений і трошки збагачений нашими українськими традиціями і обрядами. З цього виходить, що ансамбль будинків на ринковій площі творився декілька століть і навіть зараз деякі будинки реставруються під старий стиль. Майже всі будинки маються ту саму ціль як і раніше, а саме зберегти мешканців у теплі та спокої.

Переглянути інші визначні місця центральної частини Львова:

1 – Площа Ринок
2 – Домініканський собор (церква Святої Євхаристії)
3 – Храм Успіння Пресвятої Богородиці
4 – Порохова вежа
5 – Бернардинський монастир (церква Св.Андрія)
6 – Пам'ятник королю Данилу Галицькому
7 – Пам'ятник Адаму Міцкевичу
8 – Латинський катедральний костел
9 – Пам'ятник Тарасу Шевченку
10 – Вірменський катедральний собор
11 – Львівський оперний театр