Карта Львова

Львівський оперний театр

Львівський оперний театр по праву можна називати однією з найгарніших споруд Львову, та й взагалі цілої Європи. Вона була збудована у 1901 році в стилі неоренесансу.

Львівський оперний театр

Львівський оперний театр збудований за проектом архітектора Зиґмунта Ґорґолевського. Будівлю порівнювали з Паризькою та Віденською оперою. Саме тут втілені майже всі архітектурні стилі тодішньої Європи. Помпезність відчувається, коли стоїш перед фасадом споруди. Відчувається величезний вплив мистецтва.

Сам по собі фасад є складною конструкцією. Там є колони, балюстради, ніші, які поєднуються з різноманітними постатями. Над головним карнизом обличчя фасаду височать статуї восьми муз, над ними постала десятифігурна композиція "Радощі і страждання життя". Скульптури на фронтоні завершуються творіннями величних львівських митців Попеля, Баронча, Війтовича – це скульптура тріади крилатих бронзових постатей Генія комедії, трагедії і драми, а в центрі – Слави, яка тримає золоту пальмову гілку.

Внутрішнє оздоблення інтер’єру вражає глядача не менше, аніж вигляд ззовні. Стіни оздоблені позолотою, різнобарвним мармуром, скульптурами та розписом. Глядацький зал має чотири рівні і нагадує форму ліри. Він вміщує в собі понад тисячу людей. Увагу привертає до себе декоративна завіса «Парнас» 1900 року. Її створив відомий живописець Генрик Семирадський.

Зал також відзначається прекрасною акустикою. Тут виступають найвідоміші оперні і балетні колективи, які приїздять не лише з України, але й з усього світу. Тут також з недавнього часу проводяться Віденські бали.

Сайт Львівського оперного театру: www.lvivopera.org

Переглянути інші визначні місця центральної частини Львова:

1 – Площа Ринок
2 – Домініканський собор (церква Святої Євхаристії)
3 – Храм Успіння Пресвятої Богородиці
4 – Порохова вежа
5 – Бернардинський монастир (церква Св.Андрія)
6 – Пам'ятник королю Данилу Галицькому
7 – Пам'ятник Адаму Міцкевичу
8 – Латинський катедральний костел
9 – Пам'ятник Тарасу Шевченку
10 – Вірменський катедральний собор
11 – Львівський оперний театр