Карта Львова  

Головна сторінка

Житло у Львові
Квартири подобово
Хостели Львова
Готелі Львова

Транспорт Львова
Автобуси і маршрутки
Нічні маршрути
Трамваї
Тролейбуси

Інші карти
Стара версія карти
Центр Львова
Інші карти Львова

Інформація
Туристичний довідник
Телефонний довідник
Статті про Львів
Блог про Львів
Корисні посилання
Реклама на сайті
Контакти

Карта Львова

Латинська катедра

Латинський катедральний костел – унікальна пам’ятка XIV-XVIII століть, в якій гарно поєднані риси різних стилів та епох. Тут були використані готичний стиль, ренесанс і, звичайно ж, бароко.

Латинська катедра у Львові

Катедральний собор був одним із найкращих у Львові і тому на нього зовсім не шкодували грошей і часу. Будівництво тривало настільки довго, що ні один будівельник не зміг побачити свою роботу, тому що помер. 1360 року почалося будівництво головної церкви в місті, яка по першому проекту повинна була мати дві величезні вежі. Одну вежу виконали у XIV столітті, ну а друга так і не народилась на білий світ.

Спочатку була готика, потім ренесанс і бароко, а потім і елементи класицизму – ось такий шлях пройшов цей собор перш ніж вийти у світ. Але кожна людина відвідавши собор не відчуває там якоїсь проблеми, тому що всі стилі мирно існують між собою. Багато століть собор проіснував і все частіше і частіше стилі, в яких був виконаний собор, гармонійно поєднувались і створювали гармонію всередині костелу.

Від готичного стилю далеких XIV-XV століть собор успадкував собі довгі стрілчасті арки, склепіння, а також гарні вікні в особливому стилю, на даху оздоблені модерні куполи початку ХХ століття. Ренесансна каплиця Кампіанів початку XVII століття розмальована гарними різьбленими витворами на біблійну тематику. А Бароковий стиль був використаний лише при реставраційних роботах собору у 1760-1778 роках.

В східній частині костелу ми зможемо побачити різні іконні написи на стінках. Ці написи розповідають нам про трагічні моменти життя, які відбулись більш ніж чотири століття тому у Львові. 1598 року пішла із життя смертельно хвора 9-річна Катя, маленька дочка міщанина Войцеха Домагалича. Дідусь Каті був відомим львівським геометром і його звалиЮзеф Вольфович. Коли в нього було горе, то він вирішив намалювати на стіні костелу образ Матері Божої Ласкавої. Даний образ точна копія справжньої картини.

На цій же стіні туристи зможуть побачити вмонтовану у стінку надгробну плиту сім’ї Шольц-Вольфовичів з XV століття. Ця плита залишилась від ліквідованого у XVIII столітті кладовища, який дуже давно оточував собор. До речі, на бувшому кладовищі також збереглись деякі відомості про тогочасні стилі.

Сліди від ворожих ядер говорять нам, що у 1672 році була дужа кривава війна с турками, а собор приймав дуже важливу участь у цій війні. А також на одному з боків висить ядро с надписом: "Ex obsidione turcica", в перекладі з турецької означає – с турецької облоги, року Божого 1672, дня 28 вересня.

А снаряд, який розташований трохи вище ядра має також дивний надпис "Ex obsidione ruthenorum" (з української облоги 5 березня 1919 року) і нагадує нам це про жорстоку польсько-українську війну в 1918-1919 роках.

Також в соборі можна відвідати Літургію у латинському обряді. Саме цей обряд є дуже популярним серед приїжджих туристів.

Переглянути інші визначні місця центральної частини Львова:

1 – Площа Ринок
2 – Домініканський собор (церква Святої Євхаристії)
3 – Храм Успіння Пресвятої Богородиці
4 – Порохова вежа
5 – Бернардинський монастир (церква Св.Андрія)
6 – Пам'ятник королю Данилу Галицькому
7 – Пам'ятник Адаму Міцкевичу
8 – Латинський катедральний костел
9 – Пам'ятник Тарасу Шевченку
10 – Вірменський катедральний собор
11 – Львівський оперний театр


Asgardian Stones


 © 2009-2022 Карта Львова - всі вулиці Львова. Електронний путівник вулицями міста Львова.