Карта Львова  

Головна сторінка

Житло у Львові
Квартири подобово
Хостели Львова
Готелі Львова

Транспорт Львова
Автобуси і маршрутки
Нічні маршрути
Трамваї
Тролейбуси

Інші карти
Стара версія карти
Центр Львова
Інші карти Львова

Інформація
Туристичний довідник
Телефонний довідник
Статті про Львів
Блог про Львів
Корисні посилання
Реклама на сайті
Контакти

Карта Львова

Церква Святого Андрія Первозванного

Бернардинський монастир (греко-католицька церква Святого Андрія Первозванного) – історична пам’ятка ренесансу, маньєризму і бароко 1600-1630 років, це монастир часів середньовіччя, який зберіг в собі всі свої традиції.

Церква Св. Андрія (Бернардинський монастир)

Якщо пройти через Митну площу, а потім ще через фортифікаційну браму монастиря - Глинянську вежу ви йдете неповним кроком аби прислухатись до середньовічного холоду, який пронизує стіни монастиря і надихає їх. Все тут наче неживе, все неначе завмерло і навіть за багато століть не поворухнулось.

Монастир бернардинів (по польському означає орден францисканців) був збудований за міцними мурами і кожен турист тут зможе побачити величезні кам’яні укріплення, які гарно видні з північного та східного боків. Історія всього монастиря пишеться с далекого XV століття але сам монастир побудований лише у XVII столітті. Саме ця епоха відзначалась дуже швидкою зміною стилів архітектури. Павло Римлянин - найкращий будівельник Львова того часу, за національністю італієць. 1600 року він почав будувати мур у стилі тогочасного ренесансу, але нажаль, проект завершував не він, тому що через вісімнадцять років, а саме 1618 року він пішов із життя. Сигізмунд – польський король, який того часу приїхав на будівництво сказав, що такий проект йому зовсім не подобається і наказав все змінити. Учень, а також наступник Римлянина, Амброзій Прихильний - швейцарець, збудував таку споруду, що дух городянам аж перемикало. Гарний, розкішний, великий декор у сучасному стилі, який не порушував мистецьку лінію, є самим цінним спадком: більше двадцяти скульптур гарно наповнюють вічно живу галерею, всі постаті були взяті із XVII століття. Андрій Бемер – архітектор, в майбутньому приїхав щоб завершити вежу, а також зробити гарний фасад, що йому дуже добре вдалося. Всередині храму розташовано багато вівтарів XVIII століття, а стіни вкриті фресковим розписом, який був дуже популярний того часу.

Історія між цими величезними і похмурими мурами є дуже цікавою, та й творилась багато років. В цьому монастирі злилися легенди та реальні факти тепер від’єднати їх неможливо. Джерело із цілющими властивостями, яке почало текти після поховання 1484 року на подвір’ї церкви святого Яна з Дуклі, який захищав Львів від злих ворогів, канонізованого Папою Іваном і Павлом Другим 1997 року... Барокова ротонда над гарною криницею, куди кидались тіла вбитих українців, які 1648 року хотіли дати шлях у місто Львів героїчному гетьману і полководцю Богдану Хмельницькому. Потім побудували годинник, який висів над костелом и він завжди поспішав на пару хвилин. Але одного разу, монах з церкви поліз н годинник и перевів його, тим самим брама у місто зачинилась і вороги залишились за брамою. На даний час існує багато легенд і фактів, в які до цих пір вірять старожили міста.

Переглянути інші визначні місця центральної частини Львова:

1 – Площа Ринок
2 – Домініканський собор (церква Святої Євхаристії)
3 – Храм Успіння Пресвятої Богородиці
4 – Порохова вежа
5 – Бернардинський монастир (церква Св.Андрія)
6 – Пам'ятник королю Данилу Галицькому
7 – Пам'ятник Адаму Міцкевичу
8 – Латинський катедральний костел
9 – Пам'ятник Тарасу Шевченку
10 – Вірменський катедральний собор
11 – Львівський оперний театр


Wild Cherry


 © 2009-2022 Карта Львова - всі вулиці Львова. Електронний путівник вулицями міста Львова.