Карта Львова  

Головна сторінка

Житло у Львові
Квартири подобово
Хостели Львова
Готелі Львова

Транспорт Львова
Автобуси і маршрутки
Нічні маршрути
Трамваї
Тролейбуси

Інші карти
Стара версія карти
Центр Львова
Інші карти Львова

Інформація
Туристичний довідник
Телефонний довідник
Статті про Львів
Блог про Львів
Корисні посилання
Реклама на сайті
Контакти

Карта Львова

Успенська Церква

Архітектурним шедевром українського ренесансу по праву можна вважати ансамбль православної Успенської церкви. Це є одна із визначних пам’яток європейського та й світового значення.

Успенська церква у Львові

Храм Успіня Пресвятої Богородиці – це символ страждань та піднесень українського народу протягом усієї середньовічної історії міста Лева; це центр духовного життя українців. Це все свідчить про незламність духу та потяг до боротьби українців.

Волоською церквою також називають храм, адже він будувався на кошти волоських, або правителів з Молдавії. Українські гетьмани, російські та польські королі також біли фундаторами будівлі. Вежа Корнякта є частиною ансамблю храму. Капличка Трьох Святителів і сама Успенська церква доповнюють ансамбль. 66-метрова вежа, що нагадує стрункі ренесансні кампаніли Венеції, були збудовані ще у 1572-1578 роках. Проект створив італійський архітектор Петро з Барбони. Кошти вклав найбагатший львівський купець Костянтин Корнякт. Так як це була найвища вежа Львову, то вона виконувала і оборонну функцію міста. Цікавим фактом є те, що саме з неї у 1704 році захисник міста поцілив у капелюх шведського короля Карла ХІІ з лука. У 1872 році, коли верхівку вежі пошкодили внаслідок обстрілу вже після турецької облоги, архітектор Бебер добудував четвертий ярус і до композиції в стилі ренесансу додав бароковий шолом з чотирма химерними пірамідами.

Минувши старовинні склепіння вхідної брами і вперше потрапивши на подвір’я, тебе охоплює почуття, ніби ти потрапив у епоху минулого і реально перебуваєш в тому часі. Каплиця Трьох Святителів знаходиться в цьому місці. Архітектор Андрій Підлісний завершив будівництво у 1591 році, використавши гроші Костянтина Корнякта. Класичні форми європейського ренесансу органічно поєднуються з рисами українського зодчества з багатим різьбленням на камені. Дана Каплиця настільки була вишуканою та довершеною, що її створення надихнуло українську громаду на створення нової церкви, праобразом якої вона й стала.

Щоб спорудити церкву, запросили знаменитого львівського архітектора Павла Римлянина. Та після смерті у 1629 році будівництво завершив Амброзій Прихильний.

Протягом 20-тих років минулого століття церкву поповнили вітражами, які були виконані у стилі модерн. Вони представляють велику художню цінність – це вітраж Петра Холодного «Київська Русь», «Галицька Русь» та «Фундатори Успенської церкви». Тут поховані визначні діячі Ставропігійського братства. Воно було духовним та культурним центром життя українців, які мешкали у Львові.

Переглянути інші визначні місця центральної частини Львова:

1 – Площа Ринок
2 – Домініканський собор (церква Святої Євхаристії)
3 – Храм Успіння Пресвятої Богородиці
4 – Порохова вежа
5 – Бернардинський монастир (церква Св.Андрія)
6 – Пам'ятник королю Данилу Галицькому
7 – Пам'ятник Адаму Міцкевичу
8 – Латинський катедральний костел
9 – Пам'ятник Тарасу Шевченку
10 – Вірменський катедральний собор
11 – Львівський оперний театр


5 Reel Drive


 © 2009-2022 Карта Львова - всі вулиці Львова. Електронний путівник вулицями міста Львова.