Карта Львова  

Головна сторінка

Житло у Львові
Квартири подобово
Хостели Львова
Готелі Львова

Транспорт Львова
Автобуси і маршрутки
Нічні маршрути
Трамваї
Тролейбуси

Інші карти
Стара версія карти
Центр Львова
Інші карти Львова

Інформація
Туристичний довідник
Телефонний довідник
Статті про Львів
Блог про Львів
Корисні посилання
Реклама на сайті
Контакти

Карта Львова

Домініканський собор

Греко-католицька церква Святої Євстахії, в минулому Домініканський собор, є однією з найвеличніших пам’яток архітектури з оригінальним оздобленням епохи пізнього бароко.

Домініканський собор

Ще у XIII столітті в цьому ж місці за проханням дружини українського князя Лева Даниловича, принцеси Констанції, було збудовано дану споруду. Вона католичка, тому вона дуже сумувала на чужині за своєю вірою. Від XV і до середини XVIII століття костел розміщувався на цій території. Саме в готичному стилі він був збудований. У 1559 році розігралися небувалі події. Навколо споруди і в середині розпочалась справжня війна. Все це дійство було викликане нареченою, Гальшкою Острозькою. Вона ховалась за стінами костелу. Лукаш вважав, що вона його наречена - найбагатша спадкоємицею престолу Речі Посполитої. Протягом воєнних баталій вся торгівля у Львові була призупинена. Король був просто розлючений такими діями і наказав зупинити війну. Вод отяг, кий вів до монастиря, було перерізано. Відтак і закінчилась облога. Врешті-решт Гальшку було видано заміж за Лукаша.

Після усіх баталій домініканський костел зазнав значних ушкоджень. Його було розібрано у 1748 році. Вже в 1748-1764 роках споруду почали відновлювати. Проект військового інженера, генерала артилерії Яна де Вітта почали втілювати в життя в стилі пізнього бароко. Новий храм нагадував костел святого Карла у Відні. Зберігали усе цінне, що залишилось після зруйнованої будівлі. У південній частині храму можна оглянути алебастровий надгробок XVI століття, який зберігся до наших часів. Це та пам'ять про той древній костел, що зник 269 років назад. Надгробок графині Дунін-Борковської є одним з найцінніших. Це є робота всесвітньовідомого датського скульптора Бертеля Торвальдсена (1816 рік). Пам'ятник губернаторові Галичини Гауеру роботи Шімзера (1824 рік) показує роботу львівської школи скульпторів. Пам’ятник одному з найталановитіших польських художників Артурові Ґротґеру було також встановлено тут. Це була робота скульптора Гадомського. Протягом панування радянської влади на теренах України, храм Божого Тіла зачинили. Як і в усіх інших храмах, влаштували склад. Це є прикладом нищівного поводження із історичними пам’ятками. Проте у 1970 році відкривається Музей релігії та атеїзму. Також під куполом встановили маятник Фуко. Він підтверджував своїм рухом обертання Земної поверхні. Тут читали лекції на атеїстичні теми, демонстрували фільми такого ж напрямку.

Та все ж з 90-х років Домініканський собор отримує статус греко-католицького храму Святої Євхаристії. Він є досить популярним серед львівського населення, а також національно свідомої молоді.

Переглянути інші визначні місця центральної частини Львова:

1 – Площа Ринок
2 – Домініканський собор (церква Святої Євхаристії)
3 – Храм Успіння Пресвятої Богородиці
4 – Порохова вежа
5 – Бернардинський монастир (церква Св.Андрія)
6 – Пам'ятник королю Данилу Галицькому
7 – Пам'ятник Адаму Міцкевичу
8 – Латинський катедральний костел
9 – Пам'ятник Тарасу Шевченку
10 – Вірменський катедральний собор
11 – Львівський оперний театр


дать объявление о продаже одежды , Dynamite Fruits


 © 2009-2022 Карта Львова - всі вулиці Львова. Електронний путівник вулицями міста Львова.