Карта Львова

Порохова вежа

Порохова вежа 1554-1556 років є чи не єдиною значною фортифікаційною пам’яткою будівництва Львова, яка збереглась до наших днів.

порохова вежа у Львові

Існувало взагалі декілька потужних веж, брам і бастіонів, котрі обороняли міста, та до нашого часу залишилась лише одна – Порохова вежа. Для її будівництва використали каміння зі старого Міського арсеналу. Вона була найпотужнішою, адже саме з цього боку з’являлись нападники зі Східних регіонів. Оборонні земляні вали є опорою для вежі. Вони збереглися з давніх часів. Та 200 років тому на них же побудували парк, який носить назву Губернаторські вали, тому що неподалік своє місце зайняла резиденція австрійського намісника Галичини.

Дане спорудження застосовувалось не лише в оборонних цілях. Ще з давніх часів Львів був торговельним містом. Все підпорядковувалось для того, щоб отримати зиск з торгівлі. Коли наступав мирний час, то вежу використовували як склад для зерна.

Вже з кінця 50-их років минулого сторіччя у стінах вежі знаходиться будинок архітектора. Саме тут відбуваються культурно-масові засідання. Хоч і вежа виглядає об’ємно, та приміщення всередині є малесенькі. Товщина стін досягає трьох метрів. Два леви з білого мармуру ХІХ століття охороняють вхід до вежі. Саме вони серед усіх левів Львова відзначаються своє мистецькою вартістю.

Переглянути інші визначні місця центральної частини Львова:

1 – Площа Ринок
2 – Домініканський собор (церква Святої Євхаристії)
3 – Храм Успіння Пресвятої Богородиці
4 – Порохова вежа
5 – Бернардинський монастир (церква Св.Андрія)
6 – Пам'ятник королю Данилу Галицькому
7 – Пам'ятник Адаму Міцкевичу
8 – Латинський катедральний костел
9 – Пам'ятник Тарасу Шевченку
10 – Вірменський катедральний собор
11 – Львівський оперний театр