Карта Львова  

Головна сторінка

Житло у Львові
Квартири подобово
Хостели Львова
Готелі Львова

Транспорт Львова
Автобуси і маршрутки
Нічні маршрути
Трамваї
Тролейбуси

Інші карти
Стара версія карти
Центр Львова
Інші карти Львова

Інформація
Туристичний довідник
Телефонний довідник
Статті про Львів
Блог про Львів
Корисні посилання
Реклама на сайті
Контакти

Туристичний каталог-довідник

<<< назад | зміст | вперед >>>

Запрошуємо до Львова

Львів - старовинне, мальовниче місто, духовна столиця України, найважливіший політичний, економічний, культурний, науковий осередок західного регіону України.

Львів - великий обласний центр. Займає територію 155 кв. км. У місті проживає 757 тисяч жителів, за етнічною належністю більшість складають українці, але у місті традиційно проживають поляки, євреї, греки, німці, росіяни, вірмени, чехи та інші нації.

Портрет князя Лева Місто розташоване на узгір’ях Розточчя, де проходить головний європейський вододіл, що роз-межовує ріки Балтійського та Чорноморського басейнів. І яким би шляхом не наближатись до міста, його першою ознакою буде Замкова гора, яку видно здалеку. Високий Замок, що стояв тут протягом XIV—XVIII cтоліть, дав назву цій горі. Саме з нього почалося місто Львів. До нашого часу дійшли тільки рештки стін князівської фортеці. Чудову панораму міста з його старовинними кварталами і новобу-довами, куполами церков і шпилями костелів можна побачити з висоти понад 400 м над рівнем моря.

Львів заснував галицько-волинський князь Данило Романович у середині XIII століття на місці старовинного городища і назвав його на честь свого сина Лева. Перша літописна згадка про Львів датована 1256 роком. У період перебування у складі Галицько-Волинського князівства місто стало центром економічного і культурного життя краю. Сюди торговельними шляхами із Західної Європи до країн Сходу, з Балтики до Чорного моря та Візан-тії їхали купці, майстри-будівничі. Місто, в якому господарювали доброзичливі та щирі русини, ставало рідною домівкою для багатьох з них.

У XIV столітті Галичину завойовує польський король Казимир III. На кілька століть Львів потрапляє під владу Польщі. Протягом недовгого періоду (1370-1387 років) місто перебуває під Угорською короною.

Ланцюг церемоніальний президентів міста Львова 1892 р. У 1356 році Львів отримує магдебурзьке право, ставши містом самоврядним, що сприяло його розвитку. Розвиваються ремесла, створюються цехи. Зводяться храми та розкішні будинки.

Після поділу Польщі у 1772 році Галичина входить до складу Австрії. Інтенсивний розвиток промисловості припадає на другу половину XIX століття. Прокладено залізницю, трамвайну колію, запроваджено газове, а згодом електричне освітлення міста. Будуються нові квартали, театри, готелі, банки, громадські установи. У 1870 році Галичина одержує статус автономії.

Розпад Австро-Угорської імперії, спричинений Першою світовою війною, дав можливість державам, які входили до її складу, здобути незалежність.

У Львові 1 листопада 1918 року було проголоше-но Західноукраїнську Народну Республіку. Ново-створена держава проіснувала лише кілька місяців. Після українсько-польської війни місто знову потрапляє під панування Польщі.

У 1939 році Західна Україна входить до складу СРСР. Прихід радянських військ до Львова спричинив жорстокі репресії проти місцевого населення. 1941-1944 - роки окупації фашистською Німеччиною. Під час Другої світової війни загони українських патрі-отів були змушені вести нерівну боротьбу як проти фашистів, так і проти комуністів. У 1944 році Львів увійшов до складу Радянської України.

Пам'ятник королю Данилу Галицькому Наприкінці другого тисячоліття, у 80-ті роки Львів, як і впродовж всієї історії, відіграв провідну роль в боротьбі за незалежність та демократію, ревно оберігаючи традиції доби Київської Русі і Галицько-Волинського князівства. На зорі створення Самостійної Держави і введення національної символіки синьо-жовтий прапор замайорів у небі над українською землею саме у Львові і аж потім по всій Україні. Проголошення незалежності України 24 серпня 1991року стало початком нової епохи в історії української держави і Львова.

Не одне покоління пишалося цим предивним містом. Адже Львів став незламною твердинею українства, скарбницею національної культури.

Сучасні львів’яни безмежно закохані в рідне місто, вони намагаються бути уважними і береж-ливими його спадкоємцями.

<<< назад | зміст | вперед >>>


Blackjack Bonus


 © 2009-2022 Карта Львова - всі вулиці Львова. Електронний путівник вулицями міста Львова.