Як зібратись на зимовий кемпінг?

05.01.2023

Переважна більшість українців вважають за краще взимку вибиратися з теплих квартир хіба що на роботу чи на навчання. Але є й такі, кому навіть холод не заважає вести активний спосіб життя – регулярно гуляти на свіжому повітрі, вибиратися за місто, ходити в походи і навіть виїжджати на зимовий кемпінг. Це, насправді, не так вже й складно – хіба що потрібно трохи потренуватися, перебудувати мислення, а також - купити кемпінговий намет і ряд інших важливих речей, без яких прийнятного рівня комфорту не досягти. І саме про ці речі ми вам зараз розповімо.

зимовий кемпінг

Першочергове спорядження

Почнемо з того, що ночівля взимку у наметі – це не так страшно, як звучить. Особливо якщо намет кемпінговий. Адже кемпінг – це територія, спеціально підготовлена до тривалого та автономного проживання на ній людей у практично будь-яких умовах. Принаймні доступ до джерела електрики, до якого можна буде підключити портативні обігрівачі, у вас буде. Але цього недостатньо, оскільки пристойного рівня комфорту не досягти без таких речей.

  • Намет. Обов'язково зимовий. Тобто – стіни у кілька шарів, з додатково прошитими та проклеєними швами та з більш щільного матеріалу, ще й з більш ефективною системою вентиляції. Бажаний пологий дах – щоб на ньому сніг не накопичувався. І, зрозуміло, непромокальна підлога. Головна проблема – конкретно кемпінгових, тобто містких, зимових наметів не так вже й багато, та й вони досить дорогі.
  • Спальник. Спальні мішки для кемпінгу не обов'язково повинні бути зимовими з низькими температурами комфорту, оскільки опалення у вас буде. Так що вам цілком вистачить звичного трисезонного спальника, який і коштує менше, і місця займає не так багато, та й вага його не зашкалює. Але краще брати щось формату «кокон» – у такому вам буде тепліше.
  • Термос. З приготуванням їжі на кемпінгу проблем немає – для цього навіть спеціальні ділянки виділяють. Але приготовлене потрібно в чомусь зберігати, тому термоси з широким горлом або надійні термоконтейнери – ваш вибір.
  • Ліхтар. Організоване освітлення хоч і є, але висвітлювати внутрішнє оздоблення вашого намету вам доведеться самостійно. Найкращий варіант – кемпінговий ліхтар. Він автономний, міцний, не боїться низьких температур і дає сильне, але рівномірно розсіяне освітлення.
  • Газове обладнання. На випадок вимкнення електрики. Будь-які туристичні пальники та пічки. Використовуються як для обігріву, так для приготування їжі. Власне, щоб з ними не було проблем, у наметі і потрібна ефективна вентиляція. І, звичайно, кілька запасних газових балонів. Тільки заздалегідь переконайтеся, що вони справні. А то мені одного разу довелося один такий балон спішно міняти через невелике, але потенційно небезпечне, протікання.
  • Теплий одяг. Повинен бути таким, щоб у ньому було трохи прохолодно в стані спокою, але комфортно при активній фізичній роботі. Це потрібно для того, щоб не потіти, оскільки холодний піт прискорює втрату тепла. Також потрібна і хороша термобілизна – без неї взимку на природі взагалі робити нічого. Що стосується взуття, то воно теж має бути теплим, з нековзною підошвою і трохи більше за розміром, щоб там ще могла пара теплих шкарпеток поміститися.

зимові туристичні аксесуари

Додаткові туристичні аксесуари

Оскільки кемпінг - це перш за все про відпочинок на природі з певним рівнем комфорту, вам знадобляться також деякі додаткові туристичні аксесуари. Які б ви, швидше за все, не взяли, якби все спорядження тягли на собі. Але на кемпінг зазвичай заїжджають на власному авто, так що проблем з вантажопідйомністю у вас бути не повинно.

  • Подушка надувна. У хороших спальниках головна частина хоч і грає роль подушки, але не найкращим чином. Краще брати щось додаткове. Можна навіть ортопедичне – так шия менше втомлюватиметься, а сон стане комфортнішим.
  • Сидіння надувне. Додатковий ізолюючий шар між вами і кемпінговими меблями, що швидко охолоджуються на морозі. Однозначно знадобиться, особливо якщо у вас металеві меблі.
  • Туристичний посуд. Одного казанка та ложки явно недостатньо для комфортного приготування їжі. Так що з собою варто брати набір, в якому буде кілька каструль, сковорід, тарілок, ложок і вилок, плюс кілька ножів різної форми. І так, тут більш важливий комфорт використання, ніж вага. Тільки переконайтеся, що посуд сумісний із газовим обладнанням.
  • Кемпінговий стіл. Можливо, саме на ньому вам і доведеться готувати. А потім – розміщувати на ньому посуд та інші корисні речі. Повинен бути міцним та стійким.
  • Розкладні стільці. По одному на кожного учасника заходу. Можна, до речі, взяти з собою складну конструкцію, яка нагадує валізу, а розкладається у повноцінний металевий стіл та дві лавочки. Штука дуже зручна, але досить дорога. Та й узимку за нею може бути холодно.
  • Павербанк. Хоча доступ до електрики у вас буде, краще бути готовим до всього. А оскільки взимку ви будете досить багато часу проводити в наметі, нехай краще у вас будуть резервні способи заряджати свої гаджети.

Висновок

Як бачите, для зимового відпочинку потрібна деяка надмірність спорядження - тільки так можна досягти прийнятного рівня комфорту. На щастя, такі товари для кемпінгу продаються і в холодну пору року, наприклад, в інтернет-магазині Скіф Аутдор.

У нас не тільки широкий асортимент різноманітного спорядження та аксесуарів для різних аутдор-активностей, причому як тих, що ми виробляємо самостійно, так і тих, що нам офіційно надають інші шановні виробники, а й кваліфіковані консультанти, які допоможуть вам у цьому асортименті зорієнтуватися. Плюс регулярні знижки, акції, розпродажі та інші заходи, вкрай корисні для покупців. Тож якщо ви дійсно цінуєте відпочинок на свіжому повітрі та бажаєте підтримати вітчизняного виробника – звертайтесь до нас!