Коли необхідне УЗД жіночих статевих органів у Львові? Як правильно підготуватись?

17.02.2023

УЗД - це скорочення від слів "ультразвукове дослідження". Що представляє собою УЗД? Ультразвукова діагностика являє собою високочастотні звукові хвилі, за допомогою яких можна зазирнути всередину тіла людини. Хвилі, проходячи крізь тканини, дозволяють отримувати чітке зображення внутрішніх органів на моніторі. Цей метод дає змогу якнайкраще оцінити стан органу, його розташування, розміри та виявити патології.

УЗД жіночих статевих органів у Львові

УЗД жіночих статевих органів у Львові - це ефективний та безпечний метод, який дозволяє проводити контроль стану внутрішніх органів жінки. Допомагає на ранніх стадіях виявити злоякісні утворення матки та яєчників, причини кровотечі та безпліддя і багато інших захворювань.

Коли потрібно пройти УЗД жіночих статевих органів у Львові?

Пройти діагностику лікарі рекомендують як просто з профілактичною метою, так і у випадку планового обстеження.

З профілактичною метою УЗД може проводитись в будь-який час, крім періоду менструації. Оптимальний час для проходження планової діагностики - це на 5-ий день після закінчення менструації, але не пізніше 10-го дня менструального циклу, рахуючи з першого дня початку менструації у жінки.

Показання для проведення УЗД є:

  • біль у нижній частині живота;
  • підозра на запалення органів малого тазу;
  • порушення менструального циклу;
  • обільні кровотечі під час менструацій;
  • зміни, виявлені під час пальпації;
  • контроль вагітності на ранніх термінах.

Як підготуватись до УЗД жіночих статевих органів у Львові?

УЗД буває трансвагінальне та трансабдомінальне. Трансвагінальне УЗД проводиться з метою оцінки стану матки і маткових труб, шийки матки, яєчників. Цей метод проводиться за допомогою спеціального подовженого датчика, який вводиться у піхву. Обстеження є комфортним, не потребує знеболення та особливої підготовки.

У разі, якщо в пацієнтки відмічаються симптоми здуття живота, то бажано прийняти ліки, які будуть зменшувати прояви метеоризму. Інакше гази черевної порожнини можуть призвести до викривлення результатів дослідження.

Трансвагінальне УЗД є більш інформативним ніж трансабдомінальне, що проводиться через черевну стінку. При трансабдомінальному обстеженні повинен бути повний сечовий міхур, тому жінку просять випити щонайменше 1 літр води, та не мочитись протягом 2-4 годин.

Протипоказання до проведення УЗД жіночих статевих органів

Зазначений тип діагностики не має абсолютних протипоказань. На відміну від КТ та МРТ жінка не отримує дози радіації. Саме тому ультразвукова діагностика підходить для спостереження розвитку плода під час вагітності. А для того, щоб провести якісне обстеження, найкраще звернутись в медичний центр Medialt, де отримаєте допомогу від якісних спеціалістів.