Критерії вибору світлодіодного ліхтарика

28.02.2024

У багатьох випадках замість ліхтарика можна використовувати мобільний телефон. Але коли заряд акумулятора смартфона потрібен для інших цілей, наявність у господарстві окремий освітлювальний пристрій не завадить. І перше, що необхідно зробити, якщо ви плануєте придбати ліхтар, – визначитися з його призначенням.

світлодіодний ліхтарик

Класифікація за різновидами

Залежно від переважної сфери використання ліхтарі бувають:

  1. Універсальні, найбільш уживані. Варто тримати один такий удома, й один в автомобілі. Придбати такі надійні ліхтарики у Львові можна, наприклад, в Інтернет-магазині Алло.
  2. Налобні, які мають систему кріплення на голові. Із таким ліхтарем руки будуть вільними.
  3. Туристичні (кемпінгові). Характеризуються можливістю освітлювати велику площу, зазвичай їх можна вішати на гілки чи різні конструкції за допомогою ручки-гачка.
  4. Велосипедні, із кріпленням на кермо.
  5. Кишенькові, компактних розмірів і відповідної потужності. Здатні щось підсвітити у темряві, для тривалого використання не підходять.
  6. Пошукові. Великі та потужні.
  7. Удароміцні та вологозахищені. Моделі для рибалок і мисливців.
  8. Тактичні – для військових.

Якщо ви вибрали потрібний тип, наступне завдання – визначитися з яскравістю та деякими іншими характеристиками.

Яскравість, далекобійність

Яскравість вважається чи не головною кількісною характеристикою ліхтарика. Вказується в люменах. Яскравість і далекобійність необов’язково пов'язані, зазвичай на дальність освітлення впливає також тип світлодіодів і їхня зв'язка з оптикою. Якщо вона оптимальна, навіть за невеликої яскравості ліхтар світитиме далі, аніж потужніший, але з невідповідністю на рівні оптики. Оптимальний рівень яскравості для побутового світлодіодного пристрою – 600-700 люмен. Далекобійність вказується в метрах, але цю характеристику потрібно правильно інтерпретувати: якщо вказано, що дальність складає 600 м, це означає, що на такій відстані освітленість становитиме 1 люмен, і на більших відстанях освітленість буде практично нульовою. На практиці чітко освітлюватися буде зона на меншій відстані, ніж вказано в характеристиках, і це треба враховувати. Для домашнього використання досить далекобійності 400 м. Якщо вибирати такий ліхтар на сайті Алло у Львові, то можна скористатися відповідним фільтром.

Інші критерії

Важливо також розуміти, як пов'язані між собою деякі характеристики світлодіодних ліхтариків. Яскравість залежить від типу світлодіодів: чим холодніше світло, тим воно більш яскраве, і навпаки. Тому ліхтарики з теплими світлодіодами трапляються рідко. Але тепле світло має більшу пробивну спроможність, саме тому протитуманні освітлювальні пристрої завжди теплі. Якщо говорити про комфорт, то холодний колір сприймається оком гірше, аніж теплий. До того ж він здатен спотворювати передачу кольорів. Теплий сприймається як більш затишний. Тобто в цьому аспекті доведеться вибирати компроміс між яскравістю та комфортом.