Чому Smart TV працює повільно?

27.09.2023

Кабельне та супутникове телебачення, схоже, через декілька років стане екзотикою. Поява високошвидкісного Інтернету дала змогу перейти на потокову передачу контенту, і якщо у квартирі вже є Інтернет, то цього достатньо, щоб дивитися телевізор без необхідності підключення до супутникової тарілки чи кабельного оператора.

Smart TV

Як маршрутизатор впливає на роботу Smart TV

Часто буває так, що провайдер гарантує високу швидкість згідно з вибраним тарифним планом, але контент відтворюється або з підгальмовуванням, або із низькою роздільною здатністю. Така ситуація може бути спричинена багатьма чинниками, але доволі часто винен саме роутер.

Смарттелевізори, хоч і можуть працювати автономно, але більшість функцій та вбудованих застосунків орієнтовані на можливості мережі, незалежно від виробника чи моделі.

Можна стверджувати, що нормальна робота Smart TV забезпечується за відповідного розміру діагоналі, вхідній швидкості каналу. Наприклад, для відтворення відеоконтенту у форматі 4K потрібно мати швидкість передавання даних, не меншу за 100 Мб/с. Для Full HD достатньо 30 Мб/с.

Іншими словами, якщо у вас телевізор із великою діагоналлю (від 40 дюймів і вище), то потрібно забезпечити швидкість на рівні, достатньому для перегляду контенту стандарту 4К і вищого.

Якщо тарифний план передбачає подачу на роутер потрібних 100 Мб/с, це не означає, що проблем із переглядом ТВ не буде. Потрібно враховувати, що телевізор не єдиний споживач Інтернету у квартирі, є ще смартфони, ПК, ноутбук чи планшет.

Усі гаджети також отримують частку швидкості, зменшуючи ту, яку споживає Smart TV. Але навіть коли швидкість Інтернету висока й має достатній запас, маршрутизатор має бути достатньо продуктивним, щоб мати змогу правильно розподіляти її між споживачами.

маршрутизатор

Як вибрати потужний роутер

Щоби телевізор працював без затримок, потрібно вибирати маршрутизатор, звертаючи увагу на такі його характеристики:

  • Швидкість вхідного WAN-порту. 100-мегабітні девайси можуть «потягнути» ТВ із відносно невеликим розміром діагоналі, але в години пік можуть виникати проблеми, особливо якщо навантаження на роутер високе. Краще вибирати гігабітні моделі, хоча в продажу є маршрутизатори, розраховані на 2.5 Гб/с. Але немає сенсу купувати гігабітну модель, якщо тарифний план передбачає вдвічі менший показник.
  • Швидкість Wi-Fi. Тут ситуація теж складна. Якщо вай-фай модуль роутера розрахований на 300 Мб/с, а WAN-порт на 100 Мб/с, то, звісно, більше як 100 телевізор не отримає. На цей нюанс іноді не звертають уваги, а він важливий. Ще одна важлива характеристика — можливість роботи модуля на частоті 5 ГГц. Вона швидкісна, набагато швидша від стандартної частоти 2.4 ГГц, хоча радіус дії менший.
  • Розширені налаштування роутера. Бажано, щоб вони передбачали можливість встановити пріоритети швидкості для підключених пристроїв. Якщо ви поставите для свого Smart TV найвищий пріоритет вручну, то позбавитеся можливих проблем зі швидкістю.

На швидкість впливає і місце розташування маршрутизатора, але це тема для окремої статті.