Не допустити поломки: 7 порад як провести технічний огляд самоката після зими

26.04.2023

Катання на самокаті давно стало звичною справою для поціновувачів активного відпочинку. З приходом весни цей спосіб провести час на свіжому повітрі стає популярним. Перш ніж вирушити на прогулянку, необхідно підготувати транспорт до катання та перевірити після зими.

самокат

Почніть підготовку з короткого тест-драйву, який допоможе виявити несправності. Перед кожною поїздкою перевіряйте самокати в цілому, цілісність деталей та надійність затягування всіх з'єднань і болтів. Це займе пару хвилин, але підвищить безпеку та термін служби самоката. Зверніть особливу увагу на болти на стійці керма, швидкознімні затискачі коліс (гайки у дитячих самокатів), на з'єднання в гальмівній системі. Також обов'язково перевірте кріплення підставки.

Поради з підготовки самоката після зими

Цілісні, трансформери, складні, розбірні, 2 в 1, 3 в 1, 5 в 1 - обирайте комфортні моделі, щоб насолоджуватися свіжим повітрям у парку чи пересуватися по місту. Не забувайте перед цим провести технічний огляд двоколісного друга:

  1. Очистіть самокат від бруду та плям. За зиму накопичується багато пилу та солі, якщо транспорт використовували по снігу або льоду. За допомогою м'якої щітки або сухої тканини видаляються забруднення з рами, коліс та інших поверхонь. Якщо на поверхні сольові плями, використовуйте теплу воду та м'яке мило.
  2. Ручки та педалі без тріщин, зламів та інших пошкоджень роблять прогулянку на самокаті приємною та легкою. Елементи, що вийшли з ладу, рекомендується замінити. Надійно закріпіть ручки та педалі на транспорті.
  3. Перевірте стан коліс на виникнення пошкоджень і тріщин. Чиста поверхня, що не затверділа від холоду, означає правильне зберігання самоката. У разі сильної зношеності, колеса рекомендується замінити. Також перевірте тиск у шинах і, за необхідності, накачайте.
  4. Робота гальм важлива під час руху. Якщо не виходить гальмувати або заклинює механізм, перевірте на наявність пошкоджень і замініть. Не варто залишати без уваги гальмівні колодки. У разі зношеності - замініть.
  5. Підшипники в хорошому стані не видають дивні звуки, а колеса обертаються рівномірно. Якщо це не так, можливо, виникли проблеми. Також звертайте увагу на справність пильовиків.
  6. Перевірка стану рушійних механізмів на самокаті завершується нанесенням спеціального мастила на підшипники та інші частини. Це збільшує термін служби транспортного засобу, даючи змогу плавно та комфортно кататися.
  7. Навички катання важливі для безпроблемного пересування містом. Управляйте транспортним засобом, катаючись порожньою дорогою або парком, щоб переконатися у впевненому керуванні самокатом.

Трюковий, двоколісний, триколісний, міський, позашляховик, самокат-біговел, кікборд - у залежності від потреб на Алло.Юа у Львові можна знайти будь-який самокат. Базові поради допоможуть краще підготувати транспортний засіб для катання після зими. Якщо керуватися ними постійно, самокат прослужить набагато довше. Підготовка самоката до катання після зими - крок, який не варто пропускати.