Ремонт турбін: коли це потрібно і як відбувається
04.03.2024
Наявність у сучасних машинах турбокомпресора дає суттєві переваги. В першу чергу це забезпечує збільшення потужності та зменшує розхід палива. Однак рано чи пізно такий елемент виходить з ладу, тоді потрібен ремонт або заміна. Турбіни доволі дорогі, тому зазвичай обирають саме відновлення і реставрацію, звісно, якщо стан елементу дозволяє це зробити.
Пора ремонтувати турбіну: які ознаки на це вказують
Турбіна хоч і має доволі великий ресурс, все ж він небезмежний і з часом вона виходить з ладу. На те, що час звернутись в автомайстерню, вказують такі ознаки:
- підвищений розхід оливи та палива, без явних на те об’єктивних причин;
- чорне, сіре або біле забарвлення вихлопних газів;
- втрата потужності двигуна;
- сповільнений розгін;
- нехарактерні звуки, стукання в турбіні в момент прокручування колінчастого валу.
Якщо вам потрібен ремонт турбіни у Львові, то звертайтесь сюди: https://turbosto.com.ua/ua/remont-turbin/remont-turbin-vo-lvove/.
Ремонт турбіни: як це відбувається
Залежно від стану турбіни її ремонт може бути частковим або капітальним. Якщо власник звернеться своєчасно, то у багатьох випадках достатньо буде замінити картридж. Це найшвидший спосіб ремонту, який точно дасть результат – повернуться потужність та інші переваги турбованого двигуна. В процесі заміни картриджа встановлюються нові внутрішні частини елемента, корпус старанно очищається від нагару та забруднень.
Стандартний ремонт рубіни – також дуже поширений варіант, з ним звертаються, певно, частіше за все. В процесі відбувається заміна втулок, підшипників. Також балансується вал, очищується вхідна масляна система, здійснюється повна чистка. Фінальний етап – налаштування на стенді до початкових параметрів.
Найскладніший випадок – капітальний ремонт турбіни. Повне відновлення обійдеться дешевше, ніж заміна цього елементу. Проводиться стандартний список робіт, а також замінюється крильчатка ходової частини.
Незалежно від типу ремонту, порядок дій майстра буде наступним:
- Візуальний огляд і діагностика.
- Розбирання компресора.
- Очищення складників від залишків мастила, плям іржі, бруду, пилу.
- Дефектування запчастин, які вийшли з ладу.
- Ремонт вузлів, які підлягають відновленню та заміна окремих елементів. Їх тип та кількість залежить від того, який саме варіант ремонту застосовується.
- Збірка турбіни, контрольний запуск двигуна з метою перевірки на предмет протікань.
На професійний ремонт завжди надається гарантія, адже кваліфіковані майстри впевнені у своїй роботі.
Чому турбіна виходить з ладу
Оскільки сама турбіна дорога і знайти професійного спеціаліста для її ремонту не так і легко, варто потурбуватись про те, щоб продовжити період її використання. Основні моменти, які впливають на тривалість експлуатацію:
- проникнення сторонніх предметів в турбіну. Зазвичай це пісок, бруд, каміння, гравій, шматки фільтр, металеві частинки тощо;
- порушення правил експлуатації. Зазвичай це часте перевищення швидкості, різке гальмування, круті повороти, посилення тягових навантажень, їзда по дорогах низької якості, мастильні матеріали невідповідної в’язкості;
- порушення рекомендованих строків проведення планового технічного обслуговування. Заміну повітряного фільтра потрібно робити регулярно, згідно з рекомендаціями виробника, також необхідно контролювати рівень оливи.
Доглядати за турбіною потрібно не менш ретельно, ніж за рештою компонентів вашого транспортного засобу. Тоді вона прослужить значно довше і ремонт не вимагатиме багато часу та фінансових витрат.