Правила вибору ігрових ноутбуків

27.07.2023

Ігрові ноутбуки перевершують прості лептопи за багатьма параметрами. У них обов'язково встановлюється потужна відеокарта, роздільна здатність екрана не може бути нижчою за Full HD, а кількість ядер процесора прагне до максимуму. Навіщо? Щоб навіть складні відеоігри з сучасною багаторівневою графікою швидко завантажувалися та не гальмували. За швидкодію та чітку, насичену картинку геймерам доводиться платити чималі суми, проте це того варте. Про особливості та правила вибору сучасних геймерських ноутбуків поговоримо далі.

ігровий ноутбук

На що звернути увагу під час купівлі ігрового ноутбука

Зважилися на купівлю? Зверніть увагу на ключові параметри під час вибору ігрових лептопів:

  1. Відеокарта. Від неї залежить, наскільки чіткою буде графіка. У топі - дискретні відеокарти NVIDIA, починаючи від GeForce RTX 2080 та вище класом. Чим новіша модель, тим якіснішим буде зображення на екрані. Не заощаджуйте на графічному процесорі: хороша графіка - це головна особливість сучасних комп'ютерних ігор.
  2. Обсяг оперативної пам'яті. Для комфортної гри потрібно не менше ніж 16 ГБ, а краще - від 32 ГБ. Непогано, якщо тимчасове та постійне сховища можна розширити. Коли вийдуть нові ігри, які багато «важать», буде достатньо купити нову карту пам'яті, а не відносити застарілий лептоп на барахолку.
  3. Жорсткий та SSD-диск. Стандартний жорсткий диск повинен мати обсяг пам'яті щонайменше 1 ТБ. В ігрових ноутбуках обов'язково встановлюється SSD-накопичувач. Твердотілий диск працює швидше за звичайний, тому на нього записують операційну систему та улюблені ігри. Рекомендований обсяг - від 512 ГБ.
  4. Процесор. Вибір тут обмежений - на сучасних геймерських ноутбуках зазвичай встановлюються Intel Core від i5 в бюджетних варіантах до i9 - в преміальних, а також альтернативний чипсет AMD RYZEN 5-9 поколінь. До обох виробників немає претензій, хіба що Intel Core вважається більш «класичною» версією, а AMD Ryzen - процесором з найкращим мультимедіа.
  5. Дисплей. Щоб очі не втомлювалися, вибирайте ноутбуки з розміром екрана від 15-16 дюймів. Зверніть увагу на роздільну здатність, яка варіюється в межах від 1920х1080 до 3840х2160 пікселів. Топові моделі мають також сучасний 4К-дисплей, але й коштують відповідно. З двох матриць - TN та IPS - краще вибрати останню. IPS гарантує чітку, насичену картинку, якісне відтворення кольорів, єдиний недолік - висока ціна.
  6. Охолодження. Оскільки гра зазвичай затягується, важливо, щоб лептоп не підвів у напружений момент і не вимкнувся через перегрівання. Переконайтеся, що система охолодження збалансована, функціонує як годинник і не надто шумить.
  7. Виробник. Рекомендуємо віддати перевагу виробникам та моделям, які мають відмінну міжнародну репутацію, відрізняються надійністю та відповідають своєму ціннику. Серед таких можна виділити Dell Inspiron - круті американські ноутбуки, які відрізняються потужністю, яскравістю екрана та неймовірною «начинкою».

Бажаємо вдалого вибору!