Як була створена перша піца

15.02.2023

Піца у Львові стала досить популярною стравою з першого дня своєї появи. Й не дивно, адже такий красивий та смачний смаколик – справжня знахідка, яка допомагає позбавитись від почуття голоду, а ще – як слід попоїсти та нагодувати друзів. А як була створена перша піца й хто її зробив – далі у статті.

піца

Історія створення піци

Існує величезна кількість теорій щодо того, яка країна може вважатись батьківщиною піци. Багато вчених відмічають, що такі коржики були звичними для вікінгів, які брали їх з собою у походи. Інші кажуть про те, що древні греки та римляни користувались такими коржиками, як хлібом, додаючи до них різноманітні додатки у вигляді зелені або овочів. Але єдине, з чим погоджуються усі історики – так це з тим, що раніше піца ніколи не була стравою унікальною або вишуканою. Через те, що це – звичайний хліб з начинкою, його активно споживали бідні верстви населення, а тому досить довго її вважали навіть трохи примітивною.

Так думали приблизно до 1772 року. Тоді угорський король вирішив порушити усі правила етикету й пішов самотужки до піцерії, де його дуже вразив асортимент страв, а ще якість їх приготування. Цікаво, що його жінка, королева, не поділяла його захоплення, адже вважала, що піца – це страва для бідних.

Чому? Бо тісто для піци тоді створювалось виключно за допомогою ніг, бо розмішати величезну кількість опари руками було досить складно. Це було причиною, через яку піцу досить довго не бачили на королівському та аристократичному столі. Але це змінилось через кілька десятиліть, коли Фердинанд II подбав про те, аби зробити процес її приготування більш «благородним».

Трошки пізніше піцу почали розмішувати спеціальним приладом з бронзи, завдяки чому до неї досить активно почали придивлятись аристократи. Піцайоло Дженнаро Спадаччіні також винайшов виделку з чотирма зубчиками, за допомогою якої можна було б споживати страву, не забруднюючи при цьому свої руки.

Завдяки цьому, а ще тому, що італійці були добре відомі своєю жагою до подорожей, піца досить скоро стала популярною у всьому світі. Усюди, куди приїжджали італійці, почали з’являтись перші піцерії або маленькі заклади, де готували коржик з начинкою. Найперше це була лише Маргарита, проте досить скоро з’явилась Пепероні, а трохи пізніше – й інші різновиди. А коли до цієї справи долучились американці – почався справжній піца-бум, оскільки чиказькі та інші види страв з Америки стали чи не популярнішими за класичні з Неаполя.

Доставка піци у Львові

А коли хочеться споживати смачні та корисні смаколики – саме час звернути увагу на такий заклад, як Суші-Гоу. Не дивлячись на те, що основа його функціонування – це якісні японські страви, ресторан також має підрозділ, який займається приготуванням італійських коржиків.

Завдяки цьому ви зможете отримати смачні варіанти на будь-який смак – як класику у вигляді Маргарити та Пепероні, так і новинки у вигляді Донателло, Бургер або Вегетеріанської.

А ще ви можете накопичувати бали, якщо запізнюється кур’єр або ж з кожного замовлення, а потім витрачати їх як знижку!