Коли звертатися до невролога

28.01.2023

Традиційно вважається, що такий розділ медицини, як неврологія, займається лікуванням радикуліту, остеохондрозу, головного болю, проблем з пам'яттю. Насправді лікар-невролог має справу практично з усіма системами та органами, оскільки всі вони пов'язані з нервовою системою.

невролог

Якщо турбує біль у шиї, спині, попереку чи нозі, однозначно потрібно звертатися на первинну консультацію до невролога https://www.meddiagnostica.com.ua/chto-my-lechim/nevrologiya/. Лікарі зазвичай мають кілька суміжних спеціалізацій, що допомагає їм краще побачити проблему, провести глибоку діагностику і намітити ефективний план лікування.

Коли ж звертатися до невролога?

Крім болів у спині, попереку, шиї чи нозі є низка симптомів, у яких передусім потрібно шукати допомогу в невролога. Насамперед це головний біль і запаморочення, шум або дзвін у вухах. Подібні явища спостерігаються у багатьох, але мало хто звертає на них увагу і йде за допомогою до лікаря. Це погана практика, що зазвичай закінчується погіршенням стану.

Коли візит до невролога відкладати не варто:

  • погіршення зору, мушки та світлові відблиски перед очима;
  • судоми у м'язах, тремор кінцівок;
  • оніміння в руках та ногах;
  • втрата координації, непритомність;
  • порушення функції мови.

Первинна консультація – це професійний неврологічний огляд, після якого пацієнт прямує на діагностику. Обстеження складається з інструментальних та лабораторних методів.

Які діагностичні процедури проходить пацієнт

Одним із найбільш точних досліджень вважається магнітно-резонансна томографія. Для отримання більш точних результатів може знадобитися введення контрастної речовини. Крім цього, пацієнту можуть призначити:

  • ехоенцефалографію (луна);
  • ангіографію судин мозку;
  • УЗД хребта;
  • допплерівське сканування та ін.

При радикуліті та підозрі на міжхребцеву грижу найчастіше призначається люмбальна пункція.

невролог

Методи лікування неврологічних хвороб

План лікування залежить від поставленого діагнозу. В арсеналі сучасної неврології багато різних методик. Це загальноприйняті та ексклюзивні методи, клітинна терапія, мануальна, голкорефлексотерапія та ін.

Якщо у пацієнта спостерігається гострий біль та активний запальний процес, лікар прописує ефективні медикаментозні препарати. В окремих випадках паралельно проводиться підтримуюча терапія.

Мануальна терапія дає хороші результати усунення функціональних блоків, спастики м'язів, відновлює амплітуду рухів. При неврозах, а також захворюваннях хребта і суглобів це один з найбільш ефективних методів, що часто застосовуються.

Є багато різних методів, кожен ефективний при тому чи іншому діагнозі. Щоб отримати якісне лікування, потрібно прийти на прийом до спеціалізованого медичного центру, де буде поставлено точний діагноз та обрано оптимальну програму лікування.