Як підібрати оцинкований метал під свої потреби

27.09.2023

У будівництві, металургії, виробництві деталей часто потрібен гладкий листовий метал із оцинковкою. Це універсальний матеріал багатопланового призначення, він необхідний для покрівлі, обшивки, створення додаткових елементів, труб водостоків, вентиляції.

оцинкований метал

Перевірити на якість лист оцинкований - Львів можна при замовленні продукції від надійного виробника. На сайті надається вибір оцинкованого прокату із сертифікацією та контролем якості.

Особливості оцинкованого металу

Оцинкований лист пластичний в обробці добре гнеться, витягується, піддається фальцюванню. Також він стійкий до механічних ударів та пошкоджень, термальних перепадів. Мала вага листів істотно полегшує процес монтажу та транспортування навіть великих партій.

Випуск листів ведеться з рулонної сталі вуглецевого сортаменту, метод виробництва – холодний або гарячий прокат із поперечною різкою.

Параметри, які потрібно враховувати під час вибору листа металевого

Розглянемо аспекти продукту, що впливають якість продукції:

  • Перше, що важливо пам'ятати: покупку варто робити у перевірених магазинах, на базах оптових поставок чи безпосередньо із заводу. Найкраще вибирати постачальників, які спеціалізуються на роботі з металом. Як правило, у них більший вибір, якість завжди вища.
  • Другий момент – товщина металу, розміри листів та цинкового покриття. Зазвичай товщина становить діапазон 0,35-0,9 мм та більше. Сталь тонкого типу відмінно гнеться, її часто беруть до створення декоративних виробів, обшивки фасадів, огорожі. Якщо товщина перевищує 0,45 мм, листи беруть для покрівлі фальцевого типу, для додаткових деталей та водостічних труб, вентиляційної системи. Оцинкування служить основою для іскрогасників для пічних систем, лазні та сауни, але в цьому випадку варто взяти варіант товщі (від 0,6 мм і більше), тому що тонкий лист прогорить.
  • Третій чинник< – розміри. Ширина зазвичай стандартизована - 1,25 мм, як у рулонної. Довжина – 2-3 м. При перевезенні лист згортають у рулон, який фіксує штрипсами, а якщо партія велика - розміщення робиться на піддоні.
  • Ще один фактор – якість цинкового покриття. Воно має наноситися рівномірно, не мати тріщин, напливів. По краях листи повинні бути рівними, без зазубрин та розривів. Легкі шорсткості, наявність зернистості цілком допустимі в межах ГОСТу, що варіюється від мети використання металів. Зовні такий продукт не найпрезентабельніший, але до іржі більш стійкий, як і до зовнішніх атмосферних явищ. І якщо відбувається механічне пошкодження оцинкування, з'являються подряпини, це не шкодить товару. Лист можна використовувати навіть за підвищеної вологості.
  • Гладкість – п'ятий фактор. Дзеркальні, ідеальні листи з блиском підходять для внутрішнього декору та обшивки, оскільки металосплав проходить оцинкування методом гальваніки. Цей спосіб обробки трапляється досить рідко. Таке покриття досить нестабільне, може розшаровуватися. І без захисту сталевий лист почне іржавіти, втрачати свої властивості.
  • Шостий фактор – товщина покриття. Він впливає на міцність та тривалість експлуатації листового продукту. Щодо цього можна перевірити маркування на ціннику, але це не завжди можна зробити особисто. Залишається сподіватися на сумлінність продавців.

оцинкований метал

Щоб не втрачати свої гроші на неякісний сталевий прокат, важливо взаємодіяти з перевіреними та надійними продавцями. Завод-виробник, який має власний відділ ВТК та лабораторію, сам проведе всі перевірки та тести.