Львів відкритий для туристів
За останні два роки кількість туристів, які відвідали місто Львів, зросла на 30-40%. За даними статистики метою мандрівок для 93,3% туристів є відпочинок та розваги, з такою самою метою мандрують майже 86% іноземних туристів. Серед іноземців, які відвідали Львів, більше всього було туристів з Польщі, Німеччини, Білорусії, Росії та США. На протязі року у Львові було організовано та проведено біля ста різноманітних фестивалів. Управління культури та туризму Львівської міської ради приймає безпосередню участь в організації одинадцяти міжнародних виставок. В травні 2009 року вперше у Львові відбувся міжнародний туристичний форум. За останні три роки виросла тенденція по фінансуванню заходів на розвиток туризму. Так видатки з міського бюджету на туристичні заходи збільшилися майже у 10 разів.
Стратегія розвитку туризму міста Львова на 2009-2015 рр. Для визначення пріоритетів та основних задач по розвитку туризму міста Львів було складено план розвитку туристичної діяльності м. Львів на 2009-2015 рр. Основним партнером, який надав безпосередню допомогу у складання стратегії розвитку, був Віденський туристичний офіс. Аналітична група комітету підприємців Львова провела маркетингове дослідження для створення необхідної бази даних об’єктів рекреаційної, туристичної привабливості та інфраструктури туристичного ринку міста.
Аналітичне дослідження галузі туризму. Було сформовано базу гідів, перекладачів та екскурсоводів, на основі якої було проведено аналітичне дослідження. Ігор Гурняк, координатор аналітичного дослідження. Відмітив, що майже половина (46%) із загальної кількості екскурсоводів, вільно володіють іноземними мовами. З них польською мовою володіє 21% (32 чол.), англійською 14% (22 чол.), німецькою та чеською по 4% (по 6 чол.), інші володіють такими мовами як французька, італійська, румунська, сербсько-хорватська. Із загальної кількості гідів 10 чоловік володіють двома іноземними мовами. Майже третина всіх спеціалістів постійно працюють в туристичних фірмах та фірмах по перекладу іноземних мов, 30% працюють за контрактами.
Серед спеціалістів туристичного супроводу значно виросла частка молоді 18-30 років і вона складає 25%. З цієї кількості у віці до 25 років -16%, 30-50 років - 34% та 43% у віці старше 50 років. Самому старшому екскурсоводу виповнилося 77 років, а самому молодому 20. Майже третина всіх екскурсоводів має досвід практичної роботи близько 20 років.
Міжнародний туристичний форум. Вперше у Львові в травні 2009 року відбувся Міжнародний туристичний форум. Участь у цьому форумі прийняли туристичні фірми та оператори Львова, України, зарубіжжя та міжнародні експерти туристичної діяльності. На цьому форумі було презентовано проект Стратегії розвитку туризму м. Львова на 2009-2015 рр. Відбулася конференція по обміну досвідом у сфері туристичної діяльності, майстер-класи міжнародних експертів по маркетингу туристичної діяльності та практичної діяльності туристично-інформаційних центрів.
Регулювання екскурсійної діяльності у м. Львові. Львівська міська рада прийняла постанову №2139 від 23.10. 2008 року ”Про затвердження Положення про порядок проведення екскурсійної діяльності у м. Львів“, метою якої було врегулювання практичної діяльності іногородніх та іноземних екскурсоводів. Дана постанова дає можливість здійснювати оперативний контроль за діяльністю спеціалістів туристичного супроводу різного рангу.
Під час прес-конференції начальник управління культури та туризму Андрій Сидор повідомив, що у місті Львів було проведено три контрольних рейди по перевірці екскурсійної діяльності, до яких було залучено працівників громадських організацій та муніципальної дружини м. Львова. Під час проведення рейдів було виявлено, що багато громадян, які займаються організацією туристичної діяльності та надають послуги гідів-перекладачів, не мають необхідних ліцензій та дозволів, і не мають необхідної підготовки та освіти.
Андрій Сидор у своєму виступі відмітив наступне – “Систематичний контроль з боку міської влади вже заставив багатьох нелегальних екскурсоводів піти на навчання і отримати необхідні дозволи для проведення такої діяльності. В лютому планується проведення контрольного рейду з залученням представників ЗМІ для висвітлення роботи міської ради в цьому напрямку.“
Після цього відділом туризму Львівської міської ради було отримано 159 заяв від спеціалістів туристичного супроводу. Біля 100 екскурсоводів отримали бейджі , так звані ідентифікаційні карти.
Паркова туристичного транспорту. Рішенням міської ради №2065 від 11.09.2008 року для вирішення проблеми паркування туристичного транспорту було затверджено перелік зон парковання туристичного транспорту. Паралельно було виконано роботи по благоустрою таких стоянок та зон, відмічено місця стоянки туристичного транспорту, розроблено схеми проїзду до них, нанесено дорожню розмітку в місцях парковання.
Створення туристично-інформаційної інфраструктури в м. Львів. В процесі розробки та представлення проекту на фінансування програми TACIS “Створення туристично– інформаційної інфраструктури в м. Львів“ було підписано контракт для її реалізації та проведення міжнародної конференції. Втілення цього проекту в життя дозволить покращити зовнішню та внутрішню комунікаційну доступність до туристичних об’єктів за допомогою уніфікованих багато язичних носіїв інформації – планшетів, карт, табличок з назвами вулиць, різного виду вказівників.
Центр розвитку туризму м. Львів. “Центр розвитку туризму міста Львів” так називається створене некомерційне комунальне підприємство, яке зможе в повній мірі забезпечити комплекс інформаційних послуг через розгалужену мережу туристично-інформаційних центрів та пунктів.
Інформаційно-рекламна діяльність. Щорічно збільшується асортимент випущеної туристичної продукції, постійно здійснюється інформаційно-рекламна діяльність. Постійно поширюється інформація про проведення різноманітних акцій та заходів серед туристичних фірм та зацікавлених організацій для формування туристичних програм перебування туристів у м. Львів. Вперше на теренах України підготовлений атлас-довідник ”Релігійні об’єкти на карті Львова“.
На п’яти мовах розроблено новий Інтернет-сайт управління культури та туризму www.cultureandtourism.lviv.ua, який забезпечує легкий доступ до інформації про правове врегулювання стану туристичної діяльності м. Львів, актуальних подіях в місті, туристичних організацій та культурно-художніх закладах.