На що можуть впливати кити у криптовалюті?

15.04.2025

Криптовалюти в Україні отримали широкий попит, за рахунок чого наша країна вважається одним із лідерів за кількістю користувачів, які працюють із цифровими монетами. На крипторинці існує така категорія гравців, як криптовалютні кити. Їхня особливість полягає в тому, що вони утримують величезні обсяги крипти, через що можуть впливати на ринок шляхом закриття великих угод.

кити криптовалют

Оцінюючи на Ефір курс чи іншу монету, не зайвим буде відстежувати діяльність китів. Це можна робити в оглядачі блокчейну, де ви можете моніторити великі транзакції, а також у соціальних мережах на сторінках самих китів. Для цього підійдуть і облікові записи, які розповідають про активність великих гравців. Ціна Ефіру, як і вартість інших активів, не може аналізуватись виключно на базі активності китів. Це корисні дані, але приймати торговельні рішення слід після комплексного аналізу проєкту.

Хто такі кити криптовалют?

Це фізичні чи юридичні особи, які володіють великими обсягами цифрових валют, одержаних з ранніх інвестицій, майнінгу або зароблених іншими способами. Важливо розуміти, що немає конкретної кількості активів, якою має володіти трейдер, щоб його вважали китом. Це поняття є відносним і залежить від самої крипти, якою володіє інвестор. Тут також важливо зважати на Ефіріум курс, ціну Біткоіна та інших монет, про які може йтися мова, а також ринкову капіталізацію:

  • Тримач криптовалюти на суму $1 млн. з ринковою капіталізацією $100 млн. буде вважатися китом.
  • Власник монет на суму $1 млн. з ринковою капіталізацією $30 млрд. не може називатися китом.
  • Незважаючи на те, що кожен користувач має цифрові активи на $1 млн., перший з них має більше можливостей впливу на ринок.

Курс ETH, як і ціна інших монет, може сильно коливатися, якщо кити купуватимуть або продаватимуть великі обсяги крипти. У цифровому світі кити часто асоціюються із високим показником волатильності. Відстеження дій великих гравців називається спостереженням за китами. Моніторинг активності здійснюється для того, щоб отримувати корисні дані про ринок, а також для прийняття зважених інвестиційних рішень щодо ETH валюти, BTC та іншої. Основні сфери впливу криптокитів

  • Ліквідність. Кити стають проблемою, коли в їх руках концентруються великі обсяги активу і за відсутності переміщень. Якщо монети просто лежать на гаманці, це знижує ліквідність певної крипти, оскільки на ринку цей актив доступний у меншому розмірі.
  • Вартість. Курс Ефіра, як і інших монет, може сильно коливатися при переміщенні великих обсягів крипти. Якщо кити продають цифрові валюти, виникає тиск на котирування вниз. Якщо купують – то нагору. Через те, що багато гравців піддаються напрямку руху ціни, то це посилює вплив.

Передбачити коливання волатильності можна шляхом відстеження обсягу монет, що вноситься на біржі, та за рахунок інших факторів. Якщо крипто-кити вносять кошти на біржу зі свого гаманця, то здебільшого це вказує на продаж монет незабаром, що знизить вартість. Активність китів – це можливість передбачити ринкові настрої та потенційні шанси на прибуток.

Кити в криптовалюті – це не єдине, на що має орієнтуватися інвестор при ухваленні торгових рішень. Якщо враховувати лише цей фактор, то ви дуже ризикуєте. Крипто-кити можуть маніпулювати ринками, щоб заробити на інших учасниках. Деколи вони купують великий обсяг монет, щоб підвищити курс крипти, після чого продають її до того, як інші гравці розпізнають схему.