Карта Львова  

Головна сторінка

Житло у Львові
Квартири подобово
Хостели Львова
Готелі Львова

Транспорт Львова
Автобуси і маршрутки
Нічні маршрути
Трамваї
Тролейбуси

Інші карти
Стара версія карти
Центр Львова
Інші карти Львова

Інформація
Туристичний довідник
Телефонний довідник
Статті про Львів
Блог про Львів
Корисні посилання
Реклама на сайті
Контакти

Статті про Львів

Історія Львова

Існує багато версій про виникнення міста Львів. Але, як стверджують історики, перша згадка про Львів датується 1256 роком.

Заснував місто князь Галицько-Волинський Данило Романович на честь свого сина Лева. Центром давнього міста Львова була теперішня площа Ринок. Місто надійно захищали укріплення, збудовані з урахуванням природних умов - річки Полтви та пагорбів Високого Замку.

Розташування міста виявилося доволі зручним, бо тут перетиналися торгові шляхи між Заходом і Сходом. Завдяки такому розташуванню Львів стає центром торгівлі Східної Європи та найбільшим містом України.

Перебуваючи у тісному контакті з країнами Європи у Львові розвиваються різноманітні ремесла , він стає центром технічного розвитку. Тут вперше починають застосовувати гас та гасову лампу.

Відкриття у ІІ половині ХІХ ст. Бориславського родовища нафти дає поштовх розвитку нафтопереробної промисловості, яка спричиняє бурхливий технічний прогрес. У місті споруджуються банки, готелі, громадські установи. Прокладається трамвайна лінія, запроваджується газове, а згодом електричне освітлення. За кількістю видобутої нафти на початку ХХ ст. Львів стає третім після США та Росії.

З 1939 по 1991 рік Львів потрапляє під владу тоталітарного режиму Радянського Союзу. Після здобуття Україною незалежності Львів відроджується і стає центром культурного та духовного відродження української нації. У1998 році Львів заноситься до списку світових пам’яток архітектури, які знаходяться під охороною ЮНЕСКО.

Львів – це місто, яке об’єднало у собі старовину та сучасність. Тут можна зустріти готику і барокко, рококко та ампір, ренесанс та Романський стиль, сучасну еклектику та конструктивізм. В архітектурі Львова відчувається вплив Австро-Угорської імпрії та Польщі.

Запрошуючи талановитих майстрів – будівельників та архітекторів магнати та меценати створили унікальну перлину архітектури. Приїхавши до Львова ви відчуєте неповторний дух, смак і пристрасть Галичини. Пройшовши вузькими вуличками Старого міста, обійшовши Площу Ринок, посидівши та помріявши в одній із кав’ярень, глянувши на місто з пагорбів Високого Замку, ви відчуєте містику та дух сердніх віків.

У 2006 році старовинний Львів відсвяткував свій 750-річний ювілей. © 2009-2022 Карта Львова - всі вулиці Львова. Електронний путівник вулицями міста Львова.