Історія Львова

Існує багато версій про виникнення міста Львів. Але, як стверджують історики, перша згадка про Львів датується 1256 роком.

Заснував місто князь Галицько-Волинський Данило Романович на честь свого сина Лева. Центром давнього міста Львова була теперішня площа Ринок. Місто надійно захищали укріплення, збудовані з урахуванням природних умов - річки Полтви та пагорбів Високого Замку.

Розташування міста виявилося доволі зручним, бо тут перетиналися торгові шляхи між Заходом і Сходом. Завдяки такому розташуванню Львів стає центром торгівлі Східної Європи та найбільшим містом України.

Перебуваючи у тісному контакті з країнами Європи у Львові розвиваються різноманітні ремесла , він стає центром технічного розвитку. Тут вперше починають застосовувати гас та гасову лампу.

Відкриття у ІІ половині ХІХ ст. Бориславського родовища нафти дає поштовх розвитку нафтопереробної промисловості, яка спричиняє бурхливий технічний прогрес. У місті споруджуються банки, готелі, громадські установи. Прокладається трамвайна лінія, запроваджується газове, а згодом електричне освітлення. За кількістю видобутої нафти на початку ХХ ст. Львів стає третім після США та Росії.

З 1939 по 1991 рік Львів потрапляє під владу тоталітарного режиму Радянського Союзу. Після здобуття Україною незалежності Львів відроджується і стає центром культурного та духовного відродження української нації. У1998 році Львів заноситься до списку світових пам’яток архітектури, які знаходяться під охороною ЮНЕСКО.

Львів – це місто, яке об’єднало у собі старовину та сучасність. Тут можна зустріти готику і барокко, рококко та ампір, ренесанс та Романський стиль, сучасну еклектику та конструктивізм. В архітектурі Львова відчувається вплив Австро-Угорської імпрії та Польщі.

Запрошуючи талановитих майстрів – будівельників та архітекторів магнати та меценати створили унікальну перлину архітектури. Приїхавши до Львова ви відчуєте неповторний дух, смак і пристрасть Галичини. Пройшовши вузькими вуличками Старого міста, обійшовши Площу Ринок, посидівши та помріявши в одній із кав’ярень, глянувши на місто з пагорбів Високого Замку, ви відчуєте містику та дух сердніх віків.

У 2006 році старовинний Львів відсвяткував свій 750-річний ювілей.