Чого варто остерігатися при ф’ючерсній торгівлі?

27.10.2023

Для досвідчених трейдерів не секрет, що ф’ючерсна торгівля – це ризик та у деякій мірі лотерея, бо точно передбачити ціновий рух криптовалюти важко без детальної аналітики. До того ж завжди є ризик стрімкої зміни курсу. При правильному використанні ф’ючерси криптовалюти стануть унікальним інструментом не лише для торгів, а й для захисту, диверсифікації вашого інвестиційного портфелю. Щоб уникнути проблем з Біткоїн-ф’ючерсами та аналогічними рішеннями, рекомендується не лише ознайомитись з природою цього підходу, а й ризиками, які можливі під час торгового процесу.

ф’ючерсна торгівля

Торгівля ф’ючерсами: де може бути небезпека?

Більшість ризиків, які призводять до збитків – це результат або неправильно прийнятого рішення трейдера, або стрімкої зміни умов зовнішнього середовища, що спочатку важко було передбачити. Ключові моменти при використанні ф’ючерсів на криптовалюту:

  • Великі втрати. Криптоф'ючерсам властива висока волатильність та це означає, що ви можете швидко втратити гроші, особливо якщо використовуєте завелике кредитне плече або не маєте власної стратегії управління ризиками. Додатково використання левериджу може підсилити як потенційні прибутки, так і ризики. Якщо ринок рухається проти вас, ви можете втратити більше, ніж у вас є.
  • Недостатня ліквідність. На деяких ринках може простежуватись недостатня ліквідність ф’ючерсних торгів, особливо при використанні їх для менш популярних активів. Через це може бути важко закрити позицію. Найбільш ліквідними сьогодні залишаються ф’ючерси на Біткоін, які варто використовувати на самих затребуваних платформах.
  • Спред та комісії. Ф'ючерси на Біткоїн та інші активи можуть мати високий спред (різниця між ціною купівлі та продажу) та комісії, які можуть зменшити ваш прибуток. Детально ознайомтесь з умовами, які пропонує платформа. Оптимальний варіант – використовувати готові розділи популярних платформ Binance та WhiteBIT ф’ючерси.

Як керувати ризиками при ф’ючерсній торгівлі?

Окремим варіантом також може стати малий досвід у торгівлі ф'ючерсами, що також може спровокувати збитки. Разом з цим неправильне управління ризиками, відсутність захисних заходів та неадекватна диверсифікація можуть підвищити ризик втрати капіталу ф'ючерсної торгівлі. Так як крипто-курс – це основа угоди, то управління ризиками має передбачати наступне:

  • Використання стоп-лосс та тейк-профіт ордерів.
  • Визначення максимального ризику для кожної позиції та угоди в цілому.
  • Встановлення ризикового капіталу при роботі з ф’ючерсами Біткоіна.

Разом з цим вам знадобляться навички диверсифікації та менеджменту левериджу. Якщо підготуватися та дослідити всі можливі проблеми, то можна розраховувати на бажані результати.