Що таке домен? Навіщо він потрібен бізнесу?

23.02.2023

Підприємці знають, що вести бізнес, просувати товари або послуги у сьогоднішніх реаліях практично неможливо без Інтернету. Пройшли ті часи, коли друкували безліч реклам, оголошень, брошур - це стало некомфортно, займає багато часу, паперу. І тут стає в нагоді Інтернет для бізнесу. Підприємницькі сайти зараз вже зовсім не новина. Створити репутацію, розміщувати інформацію, здобувати знання, розширювати бізнес, шукати нові ринки збуту - все це можна робити через власний сайт.

домен

Доменне ім'я сайту - що це таке та для чого потрібне?

Ви назбирали інформацію на одну чи декілька сторінок для сайту. Які наступні кроки? Потрібно присвоїти ім'я сайту, щоб потім його зареєструвати.

Доменне ім'я (домен) вигадали, щоб зручніше було знаходити сам сайт. Раніше була IP (цифрова) - адреса, яка складалася з комбінації 4 цифр, розділених між собою крапкою. Запам'ятати цей ряд цифр, а тим паче, декілька було нереально. Тому для спрощення замість цифр ввели текстові імена. У комбінації можна використовувати букви, цифри та тире.

З чого складається домен?

Доменне ім'я складається з декількох рівнів (частин), розділених крапкою. Найчастіше використовується 2-ох рівневий домен, але зустрічається і 3-ох, 4-ох рівневі. Треба зазначити, що у домені рівні рахуються справа наліво. Розглянемо кожен рівень детальніше.

  1. Перший рівень визначає реєстраційне відомство - приналежність до країни, організації або сфери бізнесу. Наприклад:
    • UA - Україна;
    • .COM - сайт комерційних компаній;
    • FASHION, VIP - дизайн, стиль.
  2. Домени другого рівня, або їх ще називають піддомени відображаються зліва до точки. Користувач придумує унікальну свою комбінацію, не повинно бути двох однакових - це обов'язкова умова для реєстрації.
  3. Якщо власник сайту на базі основного найменування хоче створити декілька сторінок, то добавляють ще піддомени третього і далі рівнів.

Як зареєструвати домен?

Ви бізнесмен і реєструєте домен для бізнесу? Потурбуйтеся, щоб у склад домену входила назва вашої компанії або рід діяльності. Не треба вигадувати довгі назви - чим коротше ім'я, тим краще. Назва повинна добре запам'ятовуватися, щоб споживач швидко знайшов сайт.

Наступним етапом буде перевірити, чи не зайнятий вибраний домен, оскільки в Інтернеті уже зареєстровано мільйон компаній. Це робиться за допомогою онлайн-сервісу. Коли ви перевірили домен на унікальність, то переходите на спеціальні сайти для реєстрації, де вказується ім'я, адреса та електронна пошта. І ви вже є власником домену.

Як домени працюють для електронної пошти?

На домені також можна зареєструвати електронну пошту. Якщо ви вже є власником домену для бізнесу і хочете, щоб листи приходили на доменну адресу, то треба придбати хостинг (місце де зберігаються всі файли з вашого сайту) і налаштувати поштовий аккаунт.

Коли ви вже стали власником свого сайту, то потурбуйтеся про якісний Інтернет. Щоб робота була злагоджена і без несподіванок у вигляді віялових відключень світла - звертайтесь до компанії Linkcom та проводьте оптоволоконний Інтернет.