Карта Львова  

Головна сторінка

Житло у Львові
Квартири подобово
Хостели Львова
Готелі Львова

Транспорт Львова
Автобуси і маршрутки
Нічні маршрути
Трамваї
Тролейбуси

Інші карти
Стара версія карти
Центр Львова
Інші карти Львова

Інформація
Туристичний довідник
Телефонний довідник
Статті про Львів
Блог про Львів
Корисні посилання
Реклама на сайті
Контакти

Туристичний каталог-довідник

< назад | зміст | вперед >>>

Львів духовно-просвітницький

Книгарня товариства ім. Т. Шевченка Львів - це місто, що стало незламною твердинею українства, столицею національного духу України. Історія Львова наскрізь пронизана волелюбними та демократичними традиціями. У Львові протягом віків плекалася еліта української нації. Львів був і є п’ємонтом національної ідеї.

Пам'ятник В'ячеславові Чорноволу Львів’ян завжди хвилювали і хвилюють проблеми всієї держави. Упродовж багатовікової історії Львів навіть у неволі зберігав надію на волю і рішучість до боротьби за неї не лише для себе, але й для всього українського народу. Його погляд завжди був звернений до Києва і Дніпра, до Ворскли і Дінця. Півтора століття тому галичани сприйняли Шевченкову музу як пророцтво, запросивши поета до кожної оселі. Нарешті після комуністичного лихоліття бронзовий Шевченко прийшов у Львів назавжди.

Львів’яни активно впливають на ті процеси, що відбуваються в усій Україні. На зорі створення Незалежної України національний синьо-жовтий прапор вперше замайорів в небі над українською землею саме у Львові і аж потім - по всій Україні. І пам’ятники більшовицьким ідолам зійшли з п’єдесталів тут, у Львові.

Зустріч Папи Римського з молоддю біля Храму Пресвятої Богородиці У львівських школах вперше, а потім і по всій Україні, почала вивчатись справжня історія України. Від 1873 року і до сьогодні Львів є осередком Наукового товариства ім. Т. Шевченка, яке пропагує і розповсюджує по всьому світу українське друковане слово. Тут відновлювалась “Просвіта” та “Союз українок”. Тут відбулися перші установчі збори Народного руху України. Саме тут зазвучала на весь голос традиційна українська колядка і покликала школярів із Східної України на “Різдво у Львові”, де вже другий рік поспіль Товариство “Кіш” виставляє для огляду єдину в Україні копію козацької чайки “Пресвята Покрова”, що з 1992 року пройшла морями і океаном понад 12 тисяч миль. Тут - українська музика, театр, живопис. Тут - українські газети, книгарні, мова.

< назад | зміст | вперед >>>


Book Of Skulls


 © 2009-2022 Карта Львова - всі вулиці Львова. Електронний путівник вулицями міста Львова.