Туристичний каталог-довідник

< назад | зміст | вперед >>>

Львів духовно-просвітницький

Книгарня товариства ім. Т. Шевченка Львів - це місто, що стало незламною твердинею українства, столицею національного духу України. Історія Львова наскрізь пронизана волелюбними та демократичними традиціями. У Львові протягом віків плекалася еліта української нації. Львів був і є п’ємонтом національної ідеї.

Пам'ятник В'ячеславові Чорноволу Львів’ян завжди хвилювали і хвилюють проблеми всієї держави. Упродовж багатовікової історії Львів навіть у неволі зберігав надію на волю і рішучість до боротьби за неї не лише для себе, але й для всього українського народу. Його погляд завжди був звернений до Києва і Дніпра, до Ворскли і Дінця. Півтора століття тому галичани сприйняли Шевченкову музу як пророцтво, запросивши поета до кожної оселі. Нарешті після комуністичного лихоліття бронзовий Шевченко прийшов у Львів назавжди.

Львів’яни активно впливають на ті процеси, що відбуваються в усій Україні. На зорі створення Незалежної України національний синьо-жовтий прапор вперше замайорів в небі над українською землею саме у Львові і аж потім - по всій Україні. І пам’ятники більшовицьким ідолам зійшли з п’єдесталів тут, у Львові.

Зустріч Папи Римського з молоддю біля Храму Пресвятої Богородиці У львівських школах вперше, а потім і по всій Україні, почала вивчатись справжня історія України. Від 1873 року і до сьогодні Львів є осередком Наукового товариства ім. Т. Шевченка, яке пропагує і розповсюджує по всьому світу українське друковане слово. Тут відновлювалась “Просвіта” та “Союз українок”. Тут відбулися перші установчі збори Народного руху України. Саме тут зазвучала на весь голос традиційна українська колядка і покликала школярів із Східної України на “Різдво у Львові”, де вже другий рік поспіль Товариство “Кіш” виставляє для огляду єдину в Україні копію козацької чайки “Пресвята Покрова”, що з 1992 року пройшла морями і океаном понад 12 тисяч миль. Тут - українська музика, театр, живопис. Тут - українські газети, книгарні, мова.

< назад | зміст | вперед >>>