Львів – найкраще місто для життя в Україні

Журнал новин ”Фокус“ (www.fokus.in.ua) 12 червня 2009 року представив щорічний рейтинг ”55 найкращих міст для життя в Україні“. Перемогу в рейтингу 2009 року здобуло місто Львів.

Перший десяток міст переможців виглядав наступним чином: Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Ялта, Харків, Одеса, Іллічівськ, Сімферополь і Севастополь.

Високі показники по всіх критеріях забезпечили перше місце Львову. Експерти ”Фокусу“ високо оцінили освітній та діловий потенціал ”міста Лева“, а також високий рівень культурних заходів та велику привабливість для туристичної діяльності. По цих двох останніх критеріях Львів набрав найбільшу кількість балів.

Також журнал ”Фокус“ в окремих номінаціях виділив місто Коломию, що як показала статистика, залишається найбільш безпечним містом, бо рівень злочинності саме тут найнижчий по Україні. Статус найчистішого міста отримав Чернігів, який утримує ще пальму першості по рівню забезпечення жителів міста комунальними послугами. Саме доступне житло по Україні у Маріуполі. В цьому місті ціни на нерухомість нижчі від київських в чотири рази.

Найбільше позицій здало місто Ірпінь. У загальному заліку місто опустилося відразу на 30 пунктів. Це можна пояснити тим, що поблизу знаходиться Київ, який сприяє підвищенню цін на нерухомість та відтягає на себе ділову активність. Самою високою заробітною платою може похизуватися місто Енергодар. Тут середньомісячна зарплата складає 3300 гривень. Найкраще розвинутою міською інфраструктурою володіє місто Ялта, а в Одесі найнижчий рівень безробіття.

Для проведення конкурсу було обрано 100 міст, з яких відібрали 55 найкращих. За допомогою компетентних експертів редакція склала перелік, з допомогою якого за 55 бальною системою робили оцінку по 14 критеріях.

В цьому році оргкомітет журналу ”Фокус“ дуже пильно оцінював фінансовий та діловий потенціал учасників конкурсу, так як кризовий стан світової економіки поставив питання економіки в країні на перше місце. Відбулася також зміна в оцінці підходу оцінювання житлово–комунальних послуг. Комісія стала оцінювати рівень забезпечення оплати комунальних послуг, а не середній показник їх оплати. Був скоректований підхід до визначення освітнього потенціалу, що стало нововведенням.

До участі у конкурсі були допущені чотири нових міста: Кривий Ріг, Мелітополь, Ніжин та Славутич. Такі міста як Вишгород, Павлоград, Свалява та Острог були виведені зі списку учасників конкурсу.

У 2007 та 2008 роках невеликі міста, населення яких не перевищувало 500 тис., знаходилися у верхній частині рейтингу. Статистичні дані показали, що пережити кризовий стан краще все-таки у великих містах, так як вони мають великий запас фінансової стійкості, і у них краща ситуація на ринку праці. Такий висновок зробив головний редактор журналу ”Фокус“ Михайло Гладкий.