Туристичний каталог-довідник

<<< назад | зміст | вперед >>>

Львів рекреаційний

Зелені шати міста Мальовничі зелені шати Львова - численні сквери, парки, сади - збагачують, чарують, оздоровлюють і захищають місто. У Львові понад 20 основних рекреаційних паркових зон. Вони пропонують чудову втечу від міського життя, чи просто посидіти серед дерев, біля чудового фонтану чи озера. Кожен парк має свою індивідуальність, яка відображається через різні пам’ятки та історію кожного з них.

ПАРК ім. ІВАНА ФРАНКА

вул. Університетська, вул. Листопадового Чину

Альтанка в парку ім. І. Франка Один з найдавніших у Львові. У XVI столітті його територія належала родині Шольц-Вольфо-вичів, а з початку XVII століття - єзуїтам. Від тих часів, збереглися трьохсотлітні дуби, клени. Від 1855 року відомий мьіський садівник Бауер упорядкував територію у ландшафтному стилі, а біль-шість дерев було посаджено протягом 1885-1890 років. У 1930-х парк носив назву ім. Т. Костюшка. Після Другої світової війни він був перейменова-ний у Парк ім. І. Франка. У центрі парку є альтанка, що єдина збереглася з кількох десятків. У партерній частині навпроти Національного університету імені Івана Франка з 1964 року стоїть висічений з граніту пам’ятник Івану Франку. Парк займає територію 14 га.

ПАРК КУЛЬТУРИ І ВІДПОЧИНКУ ім. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

вул. Вітовського

Вхід у парк культури та відпочинку Закладений парк у 50-х роках XX століття на 20 гектарах. Парк вважається розважальним. Це одна з найбільш впорядкованих та сучасних зелених зон, в якій знаходяться концертно-танцювальний зал «Романтик», стадіон «Юність», містечко атракціонів, центральна естрада, багаточисельні заклади харчування. Протягом року і особливо у весняно-літній сезон парк проводить загальноміські урочистості, творчі звіти колективів художньої самодіяльності, народні гуляння, молодіжні дискотеки, спортивні змагання. В єдиному в місті Львові містечку атракціонів можна піднятися у небо на колесі огляду, з якого видно чудову панораму міста. Вхід до парку оформлений колонадами.

СТРИЙСЬКИЙ ПАРК

вул. Паркова, вул. Стрийська, вул. Самчука

Озеро в Стрийському парку Вважається одним з наймальовничіших парків України. Він був запроектований відомим парковим архітектором Арнольдом Рерінгом у 1876-77 рр. У 1894 році тут відбулася Крайова виставка. З цієї нагоди побудовані численні виставкові павільйони. У парку є понад 200 видів дерев і рослин. Він славиться великою колекцією рідкісних і цінних дерев. Біля головних воріт знаходиться ставок, в якому плавають лебеді. Головний вхід до парку прикрашає чудова арка, виконана за проектом Г. Швецького-Вінецького у 1952 році. Парк займає 58 га.

ПАРК « ЗНЕСІННЯ»

Екологічно-освітні табори у парку Знесіння вул. Личаківська, М. Кривоноса (Шевченківський гай, вул. Чернеча гора, 1).

Землі парку обіймають територію Шевченківського гаю, селище Знесіння і сягають Кривчиць. На цім мальовничім терені виникли перші поселення, що згодом дали початок місту. Відомий красою природи та пам’ятками історії, парк використовується для тренування і є ідеальним місцем для велоспорту, лижного спорту, пішого туризму. Громадські організації тут проводять літні табори (екологічно-освітні, навчально-пізнавальні), учасниками яких є юні українці та їх зарубіжні ровесники. На території парку відбувається традиційна акція «Чиста Україна - чиста Земля». Ця традиція прийшла з сусідньої Польщі, а народи-лася в Австралії.

ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ГАЙ

вул. Чернеча гора,1

Той, хто хоче трохи більше заглибитись в історію, може здійснити прогулянку до Музею народної архітектури та побуту (Шевченківського гаю) - унікального музею під відкритим небом, де зібрані найкращі зразки української дерев’яної архітектури.

ПАРК “ВИСОКИЙ ЗАМОК”

вул. М. Кривоноса

Високий замок Зеленим масивом здіймається над містом мальовничий парк Високий Замок на Княжій горі - улюблене місце відпочинку львів’ян та гостей міста. Жодне відвідування Львова не може обійтися без екскурсії на Високий Замок, звідки можна побачити чудовий краєвид міста. Ті, хто піднімаються на гору, обов’язково проходять повз залишки стіни замку, який стояв тут за часів Данила Галицького. Парк розташований на найвищому пагорбі Львова і займає територію 36 га, складається з нижньої тераси, колись названої Княжа гора, і верхньої, де розташовані телевізійна вежа і штучний насип. Парк був відкритий у 1853 р. Цитадель

ЦИТАДЕЛЬ

вул. Драгоманова, вул. Коперніка

Розташований майже в центрі міста. Цитадель - цікава пам’ятка для туристів. Кажуть, що під час Другої світової війни тут ховались українські партизани, і ще досі тут можна побачити зруйновані німецькими артобстрілами стіни.

САД СОБОРУ СВЯТОГО ЮРА

Сад Собору Св. Юра пл. Святоюрська

Розташований біля підніжжя Собору Св. Юра на узгір’ї, яке височіє над містом. Собор окреслює лініями вершини і з’єднує їх на обрії. Зелений килим простягається справа від храму, а його складні форми підкреслюються верхівками дерев.

ПАРК «ЗАЛІЗНІ ВОДИ»

Залізні води вул. В. Стуса

Парком став колишній гай Залізна Вода, який зв’язує вулицю Снопківську з Новим Львовом. Заснований у 1905 році і займає 19,5 га. Назва зумовлена наявністю природніх джерел з високим вмістом заліза. Цей чудовий парк з його старими буковими деревами і численними стежками є улюбленим місцем для багатьох львів’ян.

ПАРК “СНОПКІВСЬКИЙ”

вул. Зелена; вул. В. Стуса

Заснований у 1958 році. На території парку знаходиться стадіон «Україна». Спортивна арена вміщає 50 тис. людей і нещодавно була реконструйо-вана за європейськими стандартами. Тут розміщене професійне футбольне поле команди вищої ліги України «Карпати».

ПАРК «ПОГУЛЯНКА»

вул. Вахнянина

Погулянка Створений у 1930 році на складному ландшафті крутих схилів, ущелин і плоских терас.

Тут проводяться змагання з гірського вело-спорту на кубок «Comanche». Назва парку походить від слова «погуляти», яке має два значення: прогулятись і повеселитись.

ЛИЧАКІВСЬКИЙ ПАРК

вул. Личаківська, вул. Пасічна, вул. Черемшини, 44

Личаківський парк Створений у 1892 році і названий на честь околиць, які знаходяться довкола. Цей парк розташований на території західної частини Львова. У ньому встановлено пам’ятник жертвам війни ХХ-го ст. і пам’ятник польському національному герою Бартошу Главатському. У парку ростуть чорна сосна, береза, каштан. На його території знаходиться Ботанічний сад, заснований у 1911 році, який займає територію у 18,5 га.

БРЮХОВИЦЬКИЙ ЛІС

Брюховицький ліс вул. Шевченка, вул. Замарстинівська

Ліс для відпочинку, який є частиною зеленої зони, що оточує Львів. Розташований у північно-західній частині Львова. На загальній площі 3201 га ростуть сосна, дуб, бук. Посеред лісу є озеро.

ВИННИКІВСЬКИЙ ЛІС

Винниківський ліс вул. Личаківська (10 км. від центру міста)

Тут знаходиться Чатова гора, яка є місцем альпінізму. Недалеко від Чатової гори відкривається чудовий краєвид північного Львова. Цей великий ліс охоплює 2799 га насаджень сосни і буку. Парк є ідеальним для велотуризму і пішохідного туризму.

КОРТУМОВА ГОРА

вул. Тунельна

Оточена житловими будинками, ця гора важко доступна. Той, хто захоче побачити північно-східну частину львівського ландшафту і підніметься на Кортумову гору, не буде розчарований. Це ідеальне місце для пішoхідного туризму.

<<< назад | зміст | вперед >>>